Kurum: İBB Başkanı da olsak bir ayağımız hep deprem bölgesinde olacak

AK Parti İBB Başkan adayı Murat Kurum Eyüpsultan’da Malatyalılar Derneğini ziyaret etti. Kurum, Bizim gönlümüz bizim kalbimiz her zaman Malatya’mızla, Malatyalılarla birlikte atacak ve biz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı da olsak bir ayağımız hep deprem bölgesinde olacak dedi. Kurum dernek ziyaretinin ardından Fatih’te Karagümrükspor Kulübü’ne de ziyarette bulundu.

Kurum: İBB Başkanı da olsak bir ayağımız hep deprem bölgesinde olacak
Yayınlama: 16.02.2024
A+
A-

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum Eyüpsultan’da Malatyalılar Derneğini ziyaret etti. Kurum’a dernek ziyareti sırasında, Eyüpsultan Belediye Başkanı Deniz Köken, Eyüpsultan Ak Parti İlçe Başkanı Muhammet Vanlıoğlu, AK Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Demir, Yeni Malatyaspor Kulübü Başkan Adil Gevrek de eşlik etti.

“İBB BAŞKANI DA OLSAK BİR AYAĞIMIZ HEP DEPREM BÖLGESİNDE OLACAK”

Kurum, “Bizim de boynumuzun borcu o Malatya’nın yiğit insanlarına hizmet etmektir. Biz bu anlayışla çalıştık. İşte ardından 6 Şubat, 6 Şubat’ta asrın felaketi. 11 ilimizi, 14 milyon vatandaşımızı etkileyen ve 53 bin canımızı, kardeşimizi yitirdiğimiz asrın felaketinde de biz yine oradaydık. Günlerce, aylarca tüm milletimizle, tüm Malatyalı kardeşlerimizle el ele verdik. Ve Malatya’nın yeniden ayağa kalkması için yine orada tüm ilçelerde, depremden etkilenen tüm ilçelerde önce barınma ihtiyaçlarında, ardından o geçici yaşam alanları ile ilgili çalışmaları ve aynı zamanda kalıcı konutları başlatarak bundan önce nasıl çalıştık, tek vücut, tek yürek tek yumruk olduysak aynı anlayışla aynı seferberlik anlayışıyla değerli kardeşlerim 11 ilimizde 180 bin konutu başlattık. Dünyada örneği yoktur. Bizim gönlümüz bizim kalbimiz her zaman Malatya’mızla, Malatyalılarla birlikte atacak ve bir ayağımız biz İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı da olsak bir ayağımız hep deprem bölgesinde olacak. Deprem bölgesindeki kardeşlerimiz için orada yapılması gereken mücadeleyi emin olun sonuna kadar vereceğiz. Çünkü değerli kardeşlerim Malatya bu ülkenin sağlamlaştırıcı çimentosudur. Birleştirici gücüdür. Biz bu gücü inşallah sizlerle birlikte korumaya devam edeceğiz. İstanbul’da baktığınızda ilk 10 nüfus arasında Malatyalı kardeşlerimiz var. Ve burada da o acıyı bir daha yaşamamak için, İstanbul’umuzun 39 ilçesinde Eyüpsultan’ımızda inşallah tüm vatandaşlarımızla, belediye başkanlarımızla el ele vereceğiz. Ve İstanbul’da tek bir riskli yapı kalmayıncaya kadar bu mücadeleyi sonuna kadar vereceğiz. İstiyoruz ki bu acılar bir daha yaşanmasın. İstiyoruz ki orada milletimiz yastığa başını koyduğunda huzurla, güvenle uyusun” diye konuştu.

“VERDİKLERİ VAATLERİN ONDA BİRİNİ GERÇEKLEŞTİRMİŞLER, DOKUZ VAAT YOK”

31 Mart’ta İstanbul’un duraklama dönemini bitireceğiz diyen Kurum, “Cumhuriyet Halk Partili yönetimin yaptıklarını hepimiz görüyoruz. Tek yaptıkları laf üretmek, reklam yapmak, algı oluşturmak. Bunun dışında verdikleri vaatlerin onda birini gerçekleştirmişler. Dokuz vaat yok. Milletimize söz verip o sözlerini tutmadılar. İstanbul’u bir basamak olarak görüp İstanbul’un üzerinden ikbal peşine düştüler. Ve bu manada işte İstanbul’da ne depremle ilgili, ne trafikle ilgili, ne yeşil alanla ilgili ne de İstanbul’un genel sorunlarıyla alakalı bir irade ortaya koymadılar, koyamadılar ve her sorduğunuzda da bir bahane üreterek farklı farklı gündemler peşinde koşarak gündemi değiştirmeye çalıştılar” ifadelerini kullandı.

“OLİMPİYAT ŞEHRİ İSTANBUL OLSUN İSTİYORUZ”

Malatyalılar Derneği’nin ardından Fatih Karagümrükspor Kulübü’nü ziyaret eden Kurum, “Fatih’in torunları olarak biz tüm İstanbul’da yaşayanlar Sultan Fatih’in emanet şehri İstanbul’umuzda işte Sultan Fatih’in torunları olarak İstanbul’umuzu çok daha ileriye taşıyabilmek adına bu mücadeleyi veriyoruz. Ve İstanbul’umuzun bir spor şehri olması için de tüm adımlarımızı inşallah atmaya devam edeceğiz. Tabii o gün o surlar içerisinde başlayan hikaye artık bu alana sığmıyor ve kulübümüzün bu manada altyapı ve antrenman sahalarıyla ilgili talepleri var. Bu tesislerin yapılması noktasında inşallah biz 31 Mart akşamı kıymetli başkanım ve taraftarlarımızla birlikte İBB mülkiyetinde bulunan bir alanda Fatih Karagümrük sporumuz için buradaki takımlarımızın buradan antrenman yapabileceği yine gerekirse orada sporcularımızın kalabileceği, sosyalleşebileceği bir tesisi inşallah İBB olarak Fatih Karagümrüksporumuza armağan edeceğiz. Şimdiden tesisimiz Fatih’imize Karagümrüksporumuza hayırlı uğurlu olsun diyorum. Nasıl ki spor kulüplerimiz, İstanbul’umuzu marka bir spor şehri yapmak için mücadele ediyorlarsa, biz de 1 Nisan sabahı İstanbul’un 964 mahallesinde spor yapılsın istiyoruz. Sporun şehri olsun, olimpiyat şehri İstanbul olsun istiyoruz ve gençlerimiz bu manada işte kardeşlik hukukunun bu yeşil sahalarda en üst seviyeye çıktığı, burada birliğin, beraberliğin, bütünlüğün o yeşil sahalarda sergilendiği anlayışı İstanbul’un her mahallesine yayma arzusundayız” şeklinde konuştu.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş