PDR Zirvesi ‘Birlikte Güçlenmek’ temasıyla İstanbul’da düzenlenecek

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Kültür Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin birlikte düzenlediği Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Zirvesi “Birlikte Güçlenmek” teması ile 27 Mayıs’ta Kültür Üniversitesi Akıngüç Oditoryumu ve Sanat Merkezinde gerçekleşecek. Zirvede ‘Akran Zorbalığı’ ve ‘Dijital Çağda PDR Uygulamaları’ konuları ele alınacak. Ayrıca zirve kapsamında atölye çalışmaları da yapılacak.

PDR Zirvesi ‘Birlikte Güçlenmek’ temasıyla İstanbul’da düzenlenecek
Yayınlama: 21.05.2024
A+
A-

“Birlikte Güçlenmek” teması ile gerçekleşecek olan PDR Zirvesi’nin açılış konuşmalarını ‘Öğrenci Davranışlarını Etkileyen Sosyal ve Psikolojik Etkenler’ başlığında Millî Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Doç. Dr. Mustafa Otrar ve ‘Kültür ve Psikolojik Danışma’ başlığında Prof. Dr. Serdar Erkan gerçekleştirecek.

AKRAN ZORBALIĞI PDR ZİRVESİNDE ELE ALINACAK

Prof. Dr. Ayşin Satan’ın ‘Eğitim Ortamında Zorbalık’, Prof. Dr. Ali Eryılmaz’ın ‘Pozitif Psikoterapi Açısından Zorbalığa Müdahale’, Psikiyatrist Dr. Hülya Bingöl’ün ‘Psikiyatrist Gözüyle Akran Zorbalığına Derin Bir Bakış’, Uzm. Psk. Dan. Deniz Altınay’ın ‘Akran Zorbalığı ile Baş Etmede Psikodramatik Akran Dayanışması’ başlıklarıyla inceleyecekleri ‘Akran Zorbalığına Bütüncül Bakış’ zirvenin açılışında farklı yönleriyle ele alınacak.

DİJİTAL ÇAĞDA PDR UYGULAMALARI

Zirvenin 2’nci oturumunda ‘Bütüncül Bir Bakış ile Dijital Çağda PDR: Değişen Dünyaya Ayak Uydurmak’ konulu panelde PDR uzmanlarının merak ettiği başlıklar yanıt bulacak. Prof. Dr. Nilüfer Pembecioğlu ‘Dijital Çağda Çocukluk’, Doç. Dr. Yavuz Samur ‘Dijital Çağda Psikolojik Danışman Olmak’, Dr. Tamer Ergin ‘Teknoloji Bir Öğrencinin Aracı mı, Amacı mıdır?’ konuları kapsamında merak edilenleri yanıtlayacak.

ATÖLYE UYGULAMALARIYLA MESLEKİ GELİŞİMİ DESTEKLEYEN ZİRVE

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İKÜ Eğitim Fakültesinin iş birliği ile gerçekleşecek zirve kapsamında İstanbul Öğretmen Atölyeleri ve Rehberlik Atölyelerinin de katkılarıyla PDR uzmanlarına özel atölye çalışmaları da düzenlenecek. Sınav kaygısı, sanat terapisi, okullarda danışmanlık tedbir uygulamaları, psikolojik danışmada kullanılan teknikler, yaratıcı düşünce, psikodramada iletişim, çatışma, çözümleme konuları başta olmak üzere alanında uzman 20 ismin düzenleyeceği atölye çalışmaları zirve katılımcılarına açık olacak.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş