Ali Babacan’ın hareketi salonu coşturdu! Herkesin aklına Ekrem İmamoğlu geldi

Partisinin Ankara’da Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen etkinliğinde konuşan Ali Babacan, “Cumhurbaşkanı Ali Babacan” sloganlarının atıldığını duyunca ceketini çıkartarak açıklamalarına devam etti. Bu hareket salonu coştururken, herkesin aklına İmamoğlu’nun 2019’daki seçimlerin iptali sonrası yaptığı konuşma geldi.

Ali Babacan’ın hareketi salonu coşturdu! Herkesin aklına Ekrem İmamoğlu geldi
Yayınlama: 15.01.2023
A+
A-

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen “DEVA Partisi Hazır” etkinliğinde bir konuşma gerçekleştirdi.

Ali Babacan'ın hareketi salonu coşturdu! Herkesin aklına Ekrem İmamoğlu geldi

CEKETİNİ ÇIKARTMA HAREKETİ SALONU COŞTURDU

Konuşmanın hemen başlarında “Cumhurbaşkanı Ali Babacan” sloganları yükseldi. Bunun üzerine Babacan, ceketini çıkararak açıklamalarına devam etti. Babacan’ın hareketi sonrası salonda alkış sesleri yükseldi.

Ali Babacan'ın hareketi salonu coşturdu! Herkesin aklına Ekrem İmamoğlu geldi

AKILLARA İMAMOĞLU’NU GETİRDİ

Babacan’ın yaptığı hareket, İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 6 Mayıs 2019’da gerçekleşen ancak iptal edilen seçim sonrası ceketini ve kravatını çıkararak mikrofona gelmesini hatırlattı.

Ali Babacan'ın hareketi salonu coşturdu! Herkesin aklına Ekrem İmamoğlu geldi

“2. SENE BİTMEDEN ENFLASYONU TEK HANEYE İNDİRECEĞİZ”

Konuşmasında ilk kez bir siyasi partinin seçim tarihi açıklanmamışken hükümet programının uygulama detaylarını takvimiyle açıkladığını dile getiren Babacan, “İlk kez bir siyasi parti, tarımdan teknolojiye, ekonomiden insan haklarına, ne yapacağına dair günü gününe yapılmış bir çalışmayı seçmenlere sunuyor.” diye konuştu. Babacan, 22 eylem planının üç taşıyıcı sütun üzerine oturduğunu belirterek, bunların “güçlü, sürdürülebilir ve kapsayıcı ekonomi”, “özgür, güçlü ve mutlu bir toplum” ile “kaliteli kamu yönetimi, saygın ülke” olduğunu söyledi.

Dünyaya bir kez daha 2012’deki gibi “Türkiye modeli”ni göstermeye hazır olduklarını, bu eylem planları uygulamaya koyulduğunda Türkiye’nin 6 ayda dönüşüm yaşayacağını ifade eden Babacan, “İlk 6 ayda ekonomik kriz iklimini ortadan kaldıracağız. İkinci senemiz bitmeden enflasyonu tekrar düşük tek hanelere indireceğiz.” dedi.

“UZLAŞMA, İŞTİŞARE, MUTABAKAT DİYORUZ”

Tek bir kişiden bile vazgeçmeyeceklerini ve geride bırakmayacaklarını vurgulayan Babacan, şunları kaydetti: “Siyasi partilerle de konuşacağız. Şu andaki iktidarın ülkeyi geren, kutuplaştıran, beriki-öteki diye ayıran, ayrıştıran uygulamalarına inat, biz her zaman istişare, uzlaşma diyeceğiz. Ülkemizin çıkış yolunun ancak ve ancak siyasi uzlaşmayla ve toplumsal uzlaşmayla olduğunu gayet iyi biliyoruz. Onun için birileri bu altılı masayı bir türlü anlamıyor, anlayamıyor. Çünkü kafaları öyle çalışmıyor. Beraber oturup bu ülkenin meselelerini hiç kimseyle istişare etmeyenler, tek imzayla bu ülkeyi yönetenler bunu anlayamaz. Çünkü biz uzlaşma, istişare, mutabakat diyoruz. Bu ilkelerle yola çıktık, bu ilkelerle devam ediyoruz.”

Sizce 6'lı Masa'nın adayı kim olacak? @kilicdarogluk | @ekrem_imamoglu | @mansuryavas06 | @alibabacan

— Haberler.com (@Haberler) January 13, 2023

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş