Zelenski’nin en yakınındaki 3 isim görevi bıraktı! Ukrayna’da istifa depremi

Rusya’yla savaş halinde olan Ukrayna’da istifa depremi, yaşandı. Savaş sırasında spor araba kullandığı gerekçesiyle eleştirilerin hedefi olan Devlet Başkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Kiril Timoşenko’nun da aralarında bulunduğu 3 isim istifa etti.

Zelenski’nin en yakınındaki 3 isim görevi bıraktı! Ukrayna’da istifa depremi
Yayınlama: 24.01.2023
A+
A-

Ukrayna‘da savaşın 1. yıldönümünün yaklaştığı günlerde art arda istifa haberi geldi. Aralarında Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Başkan Yardımcısı Kiril Timoşenko’nun da bulunduğu 3 isim istifa etti.

“HALKIN TALEBİ ADALETE CEVAP VERİYOR”

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, 33 yaşındaki Timoşenko’nun istifasını kabul etti. Timoşenko, istifasına ilişkin bir neden sunmadı. Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Mihail Podolyak konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Zelenski’nin personel kararları, devletin temel önceliklerini kanıtlıyor. Başkan toplumu görüyor ve dinliyor. Halkın önemli talebi adalete direkt olarak cevap veriyor” dedi.

SAVAŞ SIRASINDA SPOR ARABA KULLANMIŞTI

Zelenski’nin seçim kampanyası yaptığı dönemde de çalışmalarını sürdüren Timoşenko, savaş sırasında spor araba kullandığı gerekçesiyle Ukrayna medyası tarafından eleştirilmişti. İddialara cevap veren Timoşenko yanlış anlaşıldığını söylemiş ve aracın kiralık olduğunu belirtmişti.

ÇIKAN HABERLER İSTİFA GETİRDİ

Ukrayna Başsavcı Yardımcısı Oleksiy Symonenko geçtiğimiz temmuz ayında atandığı görevinden kendi isteğiyle ayrıldı. Symonenko’nun, savaş esnasında ailesi ile 10 günlük İspanya tatili yaptığı öne sürülmüştü. Symonenko ise iddialara yanıt vermemişti.

“DEĞERLİ BİR EYLEM”

Ukrayna Savunma Bakan Yardımcısı Vyacheslav Shapovalov da ordu için Kiev’deki marketlerden yüksek fiyatlara yiyecek satın aldığı haberlerinin basında yer almasının ardından istifa ettiğini duyurdu. Bakanlık, iddiaların asılsız olduğunu fakat Shapovalov’un istifasının bakanlığın güvenini korumak için “değerli bir eylem” olduğunu açıkladı.

SON DEPREMLER: Türkiye ve dünyadan son dakika depremler listesi.

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.