Son seçim anketinde büyük sürpriz! MHP’nin oy oranı hiç bu seviyeyi görmemişti

Artıbir Araştırma tarafından yapılan seçim anketinde AK Parti’nin oy oranı yüzde 30.4, CHP’nin oy oranı yüzde 27.9, İYİ Parti’nin oy oranı ise yüzde 14.7 olarak belirlendi. HDP’nin yüzde 11.8’lik kesimin desteğini aldığı araştırmada MHP’nin ise yüzde 5.4’te kalması dikkat çekti.

Son seçim anketinde büyük sürpriz! MHP’nin oy oranı hiç bu seviyeyi görmemişti
Yayınlama: 07.12.2022
A+
A-

Partiler seçim çalışmalarına devam ederken anket şirketleri de yaptıkları araştırmaların sonuçlarını kamuoyu ile paylaşmaya devam ediyor. Son olarak Artıbir Araştırma yaptığı anketin sonuçlarını kamuoyu ile paylaştı.

MHP’NİN OY ORANI YÜZDE 5.4 ÇIKTI

Anket çalışmasında AK Parti yüzde 30.4 ile birinci sırada bulunuyor. İkinci sırada yüzde 27.9 ile CHP, üçüncü sırada yüzde 14.7 ile İYİ Parti, dördüncü sırada ise yüzde 11.8 ile HDP yer aldı. Araştırmada en büyük sürpriz ise Mhp‘nin oy oranındaki düşüş oldu. Ankete katılanların sadece yüzde 5.4’ü oyunu Mhp‘den yana kullandı. DEVA Partisi ise Mhp‘nin ardından yüzde 4.8 ile beşinci sırada kendine yer buldu.

Son seçim anketinde büyük sürpriz! MHP'nin oy oranı hiç bu seviyeyi görmemişti

BAHÇELİ ANKET ŞİRKETLERİNE “ŞARLATAN” DEMİŞTİ

Daha önce anket şirketlerini Mhp‘nin oyunu düşük gösterdikleri gerekçesiyle yerden yere vuran MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, anket şirketlerine “Şarlatan” demişti. Bununla da yetinmeyen MHP lideri, “Oy oranımızı az göstermek için kudurmuş gibi çalışan kokuşmuşlar” ifadeleri ile anket şirketlerine olan tepkisini dile getirmişti.

Tüm seçim sonuçları için tıklayın İl ve ilçelere ait tüm geçmiş seçim sonuçları.

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş