Portekiz’den İran’ın el koyduğu gemiyle ilgili açıklama

Portekiz hükümeti, İran Devrim Muhafızları tarafından el konulan Portekiz bayraklı geminin Londra merkezli Zodiac Maritime Limited şirketine ait olduğunu ve içinde Portekiz vatandaşı bulunmadığını açıkladı.

Portekiz’den İran’ın el koyduğu gemiyle ilgili açıklama
Yayınlama: 13.04.2024
A+
A-

İran Devrim Muhafızları, bugün MSC Aries adlı kargo gemisine İsrail ile bağlantılı olduğunu belirterek Hürmüz Boğazı’nda baskın yapıp el koymuştu. Portekiz hükümeti olayı takından takip ettiklerini ifade ederek “MSC Aries adlı kargo gemisi Portekiz bayraklı (Madeira Özerk Bölgesi’ne kayıtlı) olup, sahibi Londra merkezli Zodiac Maritime Limited şirketidir. Gemide mürettebat ya da komuta kademesinde Portekiz vatandaşı olduğuna dair herhangi bir kayıt bulunmamaktadır. Portekiz Hükümeti, İranlı yetkililerle temas halinde olup açıklama talep etmiş ve ek bilgi istemiştir” açıklamasını yaptı.

İsrail Dışişleri Bakanı Yisrael Katz ise konuyla ilgili “İran Devrim Muhafızları, İsrail’in mülkiyetinde olduğunu iddia ettiği bir AB üyesine ait Portekizli sivil kargo gemisine el koydu” açıklamasını yapmıştı.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş