Ne İmamoğlu ne de Yavaş! Meral Akşener, sürpriz bir aday önerisiyle masaya gelebilir

6’lı Masa’nın adayının kim olacağı belirsizliğini korurken sürpriz bir iddia ortaya atıldı. Kılıçdaroğlu’nun adaylığına sıcak bakmayan İYİ Parti lideri Meral Akşener’in her kesimden oy alacağını düşündüğü CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici’nin ismini masaya getireceği öne sürüldü.

Ne İmamoğlu ne de Yavaş! Meral Akşener, sürpriz bir aday önerisiyle masaya gelebilir
Yayınlama: 25.01.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın seçimlerin 14 Mayıs’ta yapılabileceği yönündeki açıklamaları siyaset sahnesini hareketlendirdi.

GÖZLER 6’LI MASA’NIN AÇIKLAYACAĞI ADAYDA

Bir yandan seçim tarihi konuşulurken diğer yandan gözler, 6’lı Masa’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağına çevrildi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ve ABB Başkanı Mansur Yavaş muhalefetin adayı olabilecek isimler arasında sayılıyor. İttifakın güçlü isimlerinden İYİ Parti lideri Meral Akşener’in ise Kılıçdaroğlu’nun adaylığına mesafeli olduğu öne sürülürken bomba bir iddia ortaya atıldı.

Ne İmamoğlu ne de Yavaş! Meral Akşener, sürpriz bir aday önerisiyle masaya gelebilir
İlhan Kesici

DİKKAT ÇEKEN İSİM

Kulislerde Akşener’in 6’lı Masa’ya aday olması için bir isim önereceği ve bu kişininse CHP İstanbul Milletvekili İlhan Kesici olduğu iddia edildi. Akşener’in her kesimden oy alabileceğini düşündüğü Kesici ismine, masada oturan diğer liderlerin nasıl bir tepki vereceği ise merak konusu oldu.

İLHAN KESİCİ KİMDİR?

22 Kasım 1948 Sivas Zara’da doğdu. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümünü bitirdi. Yüksek lisansını aynı fakültede tamamladı. İngiltere Bradford Üniversitesi Proje Planlama Merkezi’nde ”Ekonomik Kalkınma ve Altyapı Projeleri” ve Londra Kraliyet Kamu Yönetimi Enstitüsünde ”Kamu Yüksek Yöneticiliği” eğitimleri aldı.

ODTÜ’de yüksek lisans eğitimi tez çalışması aşamasında (1972-76) Devlet Demiryolları Genel Müdürlüğü’nde (TCDD) Dünya Bankası ile İlişkiler ve Master Plan çalışmaları Proje Başmühendisi olarak çalıştı. 1977 tarihinde Devlet Planlama Teşkilatı’nda (DPT) Sektör Uzmanı olarak çalışmaya başladı. Uzman, Daire Başkanı (1981), Genel Müdür (1984) olarak görev yaptı. Avrupa Topluluğu (Birliği) Nezdinde (Brüksel) Türkiye-AT Ekonomik İlişkileri’nden sorumlu Türkiye Daimi Temsilci Yardımcısı olarak görev yaptı (1985).

Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) Müsteşarlığı yaptı (1991). Bu sıfatla Başbakanlık Yüksek Planlama Kurulu Üyeliği ve Yükseköğretim Kurulu Üyeliği yaptı. 20. Dönem Anavatan Partisi-Bursa; 23, 25/26 ve 27. Dönem CHP-İstanbul Milletvekili seçildi. TBMM’de “Dışişleri Komisyonu”, “Türkiye-AB Karma Parlamento Komisyonu”, “Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi Türk Grubu Üyeliği ” yaptı.

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş