Mehmet Tosun: Çalışma tamamlandığında gözle görülür bir rahatlama olacak

Muğla’nın Bodrum ilçesinde durdurulan Ortakent-Yalıkavak yolunda çalışmalar, AK Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun’un Karayolları Genel Müdürlüğü ve Bakanlık düzeyinde yaptığı görüşmeler neticesinde yeniden başladı.

Mehmet Tosun: Çalışma tamamlandığında gözle görülür bir rahatlama olacak
Yayınlama: 08.03.2024
A+
A-

Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından 2015 yılında yapımına başlanan Ortakent-Yalıkavak yolunda çalışmalar kamulaştırma davaları nedeniyle bir yıl sonra durduruldu. AK Parti Bodrum Belediye Başkan adayı Mehmet Tosun, yarım kalan Ortakent-Yalıkavak güzergahı için geçen hafta Karayolları Genel Müdürlüğü ile irtibata geçti. Tosun, konuyu aynı hafta Marmaris’te bir araya geldiği Ak Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan’a da iletti. Bütün bu görüşmeler neticesinde, Ortakent-Yalıkavak Değirmenlere kadar olan bölgedeki bölünmüş yol çalışması Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’nun talimatıyla yeniden başlatıldı.

AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete ve Tosun, çalışmaları yerinde inceleyerek bilgi aldı. Toplam 8,5 kilometrelik yolun üç kilometrelik bölümü bu yaz hizmete gireceği bildirildi. Tosun, “Karayolları, yolun Değirmenlere kadar olan kısmını sezona kadar tamamlayacak. Yalıkavak’a kadar olan kısım da kışın yapılacak. Çalışma tamamlandığında o lokasyonun trafiğinde gözle görülür bir rahatlama olacak. Bu vesileyle, halkımızın taleplerine duyarsız kalmayan ve derhal harekete geçilmesini sağlayan Sayın Çiğdem Karaaslan’a ve Sayın Bakanımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

‘TRAFİK BENİM İŞİM’

Bodrum’un bir diğer sorununun da Torba’dan Turgutreis’e uzanan ve ilçenin tüm trafik sirkülasyonunu yüklenen D-330 Karayolu olduğunu hatırlatan Tosun, bununla ilgili olarak da Karayolları tarafından hazırlanan tünel geçişli Çevre Yolu projesini 2024 yatırım programına aldırdıklarını açıkladı. Harita Mühendisi ve Trafik Planlama Uzmanı olan Tosun, Bodrum’un ana ulaşım güzergahı olan D-330 Karayolu ve kaza noktaları üzerine yüksek lisans tezi hazırladığını belirtip, “Trafik benim işim, mesleğim ve uzmanlık alanım. Ben bu bilgimi, birikimimi memleketim için kullanmak zorundayım. Nitekim, son bir hafta içinde Büyükşehir Adayımız Prof. Dr. Aydın Ayaydın ile birlikte Bakanlık ve kurumlar düzeyinde çok yoğun bir görüşme trafiği gerçekleştirdik ve yarım kalan Yalıkavak yolu için devreye girdik. Bizim; 5 yıl içinde başta su ve trafik olmak üzere sorunlarının büyük bir bölümünü çözmüş, mutlu insanların yaşadığı, turizmcilerin, esnafın keyifle ve huzurla para kazandığı, doğasıyla, insanıyla, tarihi ve kültürel dokusuyla, geçmişi ve geleceğiyle barışık bir Bodrum hayalimiz var” dedi.

Mehmet Tosun: Çalışma tamamlandığında gözle görülür bir rahatlama olacak

Tosun, sözlerini şöyle tamamladı: “Bu bir yerel seçim. Bodrum’da sorunlar var ve bunlarla yüzleşmemiz gerekiyor. İttifakımızı genişlettik, Bodrum ittifakına dönüştürdük. Hangi dünya görüşünden, hangi siyasi partiden olursanız olun, bu kez bizi sandıkta seçenek olarak değerlendirin. Beğenmezseniz, beş yıl sonra bizi de gönderin. Hemşehrilerimizden önyargısız ve cesur bir destek istiyoruz.”

AK Parti Muğla Milletvekili Kadem Mete de “Önümüzdeki sezona inşallah Mehmet Tosun başkanlığında tüm sorunlara el atacağız ve Bodrum’da beş yıl içerisinde ne su ne trafik ne de altyapı sorunu kalacak” diye konuştu.

Mehmet Tosun: Çalışma tamamlandığında gözle görülür bir rahatlama olacak

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş