İBB Başkan Adayı Kurum Firuzköy Trakya ve Rumeli Kültürünü Yaşatma Vakfı’nı ziyaret etti

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Firuzköy Trakya ve Rumeli Kültürünü Yaşatma Vakfı’nı ziyaret etti. Kurum, “Biz bir şey söylüyorsak onu çözmek adına, o iradeyi ortaya koyar, bir söz verdiysek o sözü gerçekleştirmek için de ne pahasına olursa olsun çalışır, çabalar ve onu yaparız. Şimdi imar hakkı siyasi bir malzeme olamaz. Bakın olamaz ama maalesef gelinen süreçte Firuzköy’ün imar hakkına ilişkin bir adım atılmamış, çözülmemiş dedi.

İBB Başkan Adayı Kurum Firuzköy Trakya ve Rumeli Kültürünü Yaşatma Vakfı’nı ziyaret etti
Yayınlama: 23.03.2024
A+
A-

‘’İMAR HAKKI SİYASİ BİR MALZEME OLAMAZ’’

AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, Firuzköy Trakya ve Rumeli Kültürünü Yaşatma Vakfı’nı ziyaret etti. Kurum’u ziyaretinde Vakıf Başkanı Halil Baykal, Cumhur İttifakı Avcılar Belediye Başkan Adayı Abdullah Küçükoğlu ve muhtarlar karşıladı. Trakya ve Rumeli Kültürünü Yaşatma Vakfı’na teşekkür ederek konuşmasına başlayan Kurum, “Bugün bizimle beraber kıymetli milletvekillerimiz aramızdalar, hem de bir önceki dönem vekilliğimizi yapmış arkadaşlarımız buradalar. Yine dostluğuna arkadaşlığına inandığımız belediye başkanıyken de uyum içerisinde çalıştığımız Mustafa Değirmenci başkanım, muhtarlarımız buradalar. Kıymetli başkanıma Firuzköy’ün imarı niye çıkmadı diye sorduğumda şunu söyledi; ‘Avcılar Belediyesi’ndeki karmaşa, İBB’nin ilgisizliği sebebiyle alt komisyona ancak getirebildik. Oradan da yeniden mi başlarız, aynı süreci tekrar mı işleteceğiz bunu da bilmiyoruz.’ Yani şu koca 5 yılda aslında İstanbul’da vatandaşlarımızın problemlerinin, sorunlarının çözülmesi adına herhangi bir irade ortaya konmamış. Mustafa başkanım bizi bilir, biraz da olsun anlattı. Biz bir şey söylüyorsak onu çözmek adına, o iradeyi ortaya koyar, bir söz verdiysek o sözü gerçekleştirmek için de ne pahasına olursa olsun çalışır, çabalar ve onu yaparız. Aslında Avcılar’da Tahtakale bunun en yakın örneğidir. Tahtakale’de de muhtarımız buraya vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda geldiğinde dedik ki; ‘Biz oradaki yetkiyi alıp vatandaşlarımızın mülkiyet problemlerine ilişkin, orada kamu mülkiyetini de işin içine koyarak vatandaşlarımızın kesintilerinin az olması için imar planını yaptık ve vatandaşımızın önünü açtık.’ Şimdi imar hakkı siyasi bir malzeme olamaz. Bakın olamaz ama maalesef gelinen süreçte Firuzköy’ün imar hakkına ilişkin bir adım atılmamış, çözülmemiş’’ dedi.

“AVCILAR DEPREM RİSKİ EN YÜKSEK İLÇELERİMİZDEN BİRİ’’

Kurum, “Avcılar deprem riski en yüksek ilçelerimizden biri. Ben Avcılar’a ziyarete gittiğimde orada apartmanda yaşayan kardeşlerimiz, ‘Sayın bakanım, bizim de binamızı dönüştürün. Biz binamızın dönüşümünü istiyoruz’ dedi. O günkü belediye başkanımız Mustafa Bey’i gerçi sonra aday göstermediler. O da bizden ne talep ettiyse biz o talebi gerçekleştirmek için çalıştık. Görüyoruz ki maalesef iç çekişmeler, Cumhuriyet Halk Partisi’nin iç hesaplaşmaları süreci buraya getirmiş. Onu da bugün anlayabiliyoruz. Çünkü ilçe Belediye Başkanı aday gösterilmiyor. O gün için en başarılı dedikleri ama bugün de her ne hikmetse başarısız olup aday gösterilmeyen bir ilçe Belediye Başkanı. Büyükşehir Belediye Başkanı ayrı, teşkilatı ayrı bir söylemde. Bu çekişme olduğu için sonunda Firuzköy’ün imar planlarının yapılmamasıyla neticelendi. Hep aynı hikaye ve sonuçta hüsran var. Firuzköy’ün imar problemleri çözülmemiş ve bu çözüme ilişkin herhangi bir adım atılmamış. Bizler, siz de uygun görürseniz 1 Nisan’da şunun sözünü veriyorum; biz İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak İlçe Belediyesi Abdullah başkanımla beraber bu süreci çalışacağız. Şunu da çok net söylüyorum; ilçe öyle demiş, yok şu şunu demiş, bu bunu demiş, hiç umurumda değil. Avcılar Firuzköy ne diyor? Biz buradaki vatandaşlarımızın sorunlarının çözümü adına hangi kararı almamız gerekirse o kararı alacağız ve o kararı uygulayacağız. Ben bunu hazırsa eğer ilk toplantıda, değilse eğer 3-4 ay içerisinde çözebileceğimizi düşünüyorum. Başlayalım çözülür’’ şeklinde konuştu.

“VAADİNİ HATIRLAMAYAN ADAM AVCILAR’A, FİRUZKÖY’E NASIL HİZMET EDER?’’

Hiçbir zaman siyaset yapmayacaklarını söyleyen Kurum, “Planlar hazırlandı, hazırlanmadı onu bilmiyorum ama komisyona geldiyse buradaki kardeşlerimizle birlikte bu sorunu çözmek istiyoruz. Sizler de destek verirseniz Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda buradaki imar planını yaptıktan sonra da buraya geleceğim ve davulla zurnayla inşallah bu planımızı kutlayacağız. Bu sözü veriyorum ve bunu tutabilmemiz için de sizlerin desteği şart. Biz burada siyaset yapmıyoruz değerli arkadaşlar. Parti ayrı bir şey, bizim derdimiz İstanbul. Muhtarlarımıza da söylüyorum; burada vatandaşımıza hizmet edeceğiz. Vatandaşımız bizden ne bekliyorsa, vatandaşımızın istekleri neyse onu yaparız. Sonra siyaset yaparız, sonra bir partiye gönül veririz. Vatandaşımızın sorunu neyse o sorunu çözecek iradeyi göstereceğiz. Onu çözmek için belediye başkanının kapısını çalacağız. Takım tutar gibi burada parti tutamayız. Bu yerel seçim, hizmet seçimi. Burada çocukların geleceğinin seçimi. Vaadini bile hatırlamayan bir belediyeden bahsediyoruz. Vaadini hatırlamayan adam Avcılar’a, Firuzköy’e nasıl hizmet eder değerli arkadaşlar? O yüzden şöyle başımızı öne eğip gerçekten bir düşünelim ve bu işlerin yapılması için o çalışmayı, o iradeyi inşallah hep birlikte gösterelim’’ diye konuştu.

“DEVLETİN KAYNAKLARINI, MİLLETİN KAYNAKLARINI MİLLETE HARCAYACAĞIZ’’

Milletin sorunlarını çözmek için çaba harcayacaklarını söyleyen Kurum, “Nasıl kısa zamanda bu işler halloluyormuş bunu da Allah nasip ederse sizlere göstereceğiz. Hep birlikte Avcılar’ımızın, Firuzköy’ümüzün sorunlarını devletin de her türlü desteğini arkamıza alacağız ve çözeceğiz. Yani rezerv alanla ilgili veya orada mülkiyetle alakalı başka problemler de var anladığım kadarıyla. Detayına indiğinizde orada da ben devletim adına bu sözü de veriyorum size. Devletin temsilcisiyiz, devletine İstanbul’da laf yetiştiren olamayız. Devletin kaynaklarını, milletin kaynaklarını millete harcayacağız. Milletin sorunlarını çözmek için harcayacağız, kendi geleceğimiz için değil. O yüzden ilgili bakanlarımız adına da burada yapılması gereken çalışmaya her türlü desteği alacağımızı da burada ifade ediyorum’’ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş