Galatasaray dernekleri ortak basın toplantısı düzenledi

Galatasaray ile ilgili taraftar ve iş kolu dernekleri, Fenerbahçe Kulübü’nün dün gerçekleştirdiği olağanüstü genel kurulu toplantısı ile ilgili ortak basın açıklaması yaptı.

Galatasaray dernekleri ortak basın toplantısı düzenledi
Yayınlama: 03.04.2024
A+
A-

İstanbul’da bir otelde düzenlenen toplantıya Ali Sami Yen 1905 Derneği Başkanı Dinç Üner ile üyesi Hikmet Koyuncuoğlu, Galatasaray Düşünce Derneği Başkanı Cüneyt Öztürk ile üyesi Yalçın Kaya, 1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği üyesi Hakan Sarıöz ile Galatasaray Kültür, Sanat ve Spor Derneğinden Yusuf Bülent Pozam katıldı.

Ali Sami Yen 1905 Derneği üyesi Hikmet Koyuncuoğlu, şunları kaydetti:

“Kavgası tişörtlere konu olmuş bir futbolcunun sıfır ceza alması Türk spor tarihinde bir ilk. Bunun gibi olaylar yaşanıyor. Dünkü genel kurulu da izledik. Herkesin koruduğu özel değerler var. Bu değerlere yapılan fütursuzca saldırılar ve ithamlar, bizlerin dayanamayacağı bir boyuta geldi. Bir asırlık camianın üyelerinin, Galatasaray Kulübünün kurucu başkanına küfrettiği ve Fenerbahçe Kulübü başkanının alkışladığı bir ortam vardı. Bunu hiçbir şekilde kanıksamıyoruz ve kabul etmiyoruz. Galatasaray fertleri olarak gerekeni yapmaya hazırız. Bu sadece resmi makamların işi değil. Galatasaray’dan biri tehdit edildiği zaman muhatabı sadece o kişi değildir. Muhatap Galatasaray camiasıdır. Rekabetin geldiği noktayı hepimiz gördük. Kendi başarısızlıklarını örtmeye çalışanlara Galatasaray’ın her bir ferdi gerekeni yapmaya hazırdır. Gerektiğinde Galatasaray’ın zeka niteliği de ortaya çıkar ve cevapları çok daha rencide edici olur. Galatasaray, bu yola girmemekte direniyor. Galatasaray’ın kültürü gereği herkes dilini ısırarak konuşuyor. FETÖ, Galatasaray gibi kültür beşiği bir camianın üzerine amaçsızca yapıştırılmaya çalışılan bir algıdır. Bizler, aynı şekilde cevap verecek olsaydık söyleyebileceğimiz çok şey olurdu. Bu şekilde bir mücadele sürdürülmeye çalışılırsa en son biz üzülürüz. Şampiyonluk hediye edilerek bir süreç bitirilmek zorunda değil.”

DİNÇ ÜNER: AKLIN VE BİLİMİN DIŞINA ÇIKILDIĞINDA ÇATIŞMA VE AYRIŞMA YAŞIYORUZ

Ali Sami Yen 1905 Derneği Başkanı Dinç Üner ise şu ifadeleri kullandı:

“İzinde olduğumuz ulu önderimizin de direktifi bu yönde, saha içinde kalmak. Sporcularımızın zeki, çevik ve ahlaklı olması için bir araya gelmiş, spor eğitimi ve ahlakını geliştirmek isteyen bir kulübün üyeleriyiz. Kurucu başkanımızın da direktiflerinin takipçisiyiz. Aklın ve bilimin dışına çıkıldığında çatışma ve ayrışma yaşıyoruz. İçeriden ve dışardan bölünmeye çalışan bir toplumunun sportif anlamda bölünmeye ihtiyacı ve tahammülü yok. Hiçbir kurumun yöneticisine, kurucusuna veya sporcusuna kötü söz söylemeyi sindiremeyiz. Türkiye Futbol Federasyonunun açıklaması var. ‘Adalet değil ayrıcalık isteyenler’ gibi bir açıklama yaptı. Arkasında duruyoruz ve gereğinin yapmalarını istiyoruz. Bu yüzden korkularını yenmelerini ve bu yanlış karardan dönmelerini istiyoruz.”

Galatasaray Düşünce Derneği Başkanı Cüneyt Öztürk ise şöyle konuştu:

“Objektif olarak baktığımızda Fenerbahçe hala yarışın içindeyse hakem kararları sayesindedir. Pendikspor ve Kasımpaşa maçlarında icat edilen penaltı ve Trabzon’daki gol öncesi faulü ortaya çıkardığımız zaman ortada konuşulacak bir konu kalmıyor. Bahsettiğim bu algı manipülasyonlarının son çabası, Acun Ilıcalı’nın yaptığı konuşma sırasında gerçekleşti. Bir hakem eğitim toplantısı sırasında Galatasaray lehine verilen ve hatalı olduğu iddia edilen bir karar hakkında FETÖ taktikleriyle sızdırılmış montajlı bir kayıt üzerinden hikaye üreterek, TFF’nin yayınladığı gerçek kayıttaki ‘Hissiyat’ absürtlüğünden konuşmayan bir olayla karşılaştık. Kendisine ayrıcalık isteyen Fenerbahçelilik de bunu gerektiriyor.”

HAKAN SARIÖZ: BİZE YAKIŞAN ŞEKİLDE TAKIM OLARAK URFA’YA GİDECEĞİZ

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği üyesi Hakan Sarıöz, şu değerlendirmede bulundu:

“Hiç tasvip etmediğimiz bir genel kurul yaşandı. Biz de kimsenin Galatasaray Kulübünün yöneticisinin tehdit edilemeyeceğini söylemek isteriz. Pazar günü Urfa’da bir maç yapılacak. Alın teri dökmeden ve mücadele etmeden kupa kazanılmaz. Tehditler savurarak ve sahaya çıkmayarak şampiyonluk kazanılmaz. Urfa halkı, iki takımı bekliyor. Bize yakışan şekilde takım olarak Urfa’ya gideceğiz ve üstümüze düşeni yapacağız. İnşallah bu maç oynanır. Umarım Urfa’daki taraftarlarımız mutlu olur ve Galatasaray da hak ettiği kupayı müzesine koyar.”

Galatasaray Düşünce Derneği üyesi Yalçın Kaya şunları ifade etti:

“Statların maç için doldurulmasını tercih ederim. Büyük kitlelere hitap eden başkanların, toplulukları tahrik etmeden daha yapıcı konuşmalarını isterim. Bütün camiaları sabra davet ediyorum. 73-74 sezonundan sonra biz de uzun süre şampiyon olamadık. Takımımız sonrasında çalıştı. Sonra da 4 sene üst üste şampiyon olduk. Sporda kazanmak da var kaybetmek de. Fenerbahçe’nin Urfa’da tam kadro çıkmasını bekliyoruz. Rekabeti sahada yapmasını bekliyoruz. 19 Yaş Altı Takımı ile sahaya çıkmalarını onaylamıyorum.”

Sanat ve Spor Derneği’nden Yusuf Bülent Pozam ise “Fenerbahçe Kulübünün başkanı, konuşma yaparken dikkatli olmalı. Genel kurula katılan üyeler ile tribündekiler, Ali Sami Yen’e topluca küfürlü tezahürat etti. Ali Koç da bu duruma alkış tutarak katıldı. Bu bizi rencide etmiştir. Ali Koç’un dikkatli davranması lazım. Ayrıca başkanvekilimiz Erden Timur’u işaret ederek ‘Seni Fenerbahçe not etti. Sen camianda popüler olabilirsin. Her gece yatarken beni düşün. Özellikle başkanlığım bitince.’ dedi. Böyle konuşmak kolay mı? Bu sözler nereye varır diye düşünüyor mu? Biz, camia olarak çok üzüldük. Başkanımızın dediği gibi cumhuriyet savcıları harekete geçmeli. Acilen de gerekli önlemler alınmalı” şeklinde görüş belirti.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş