Dursun Özbek: Türk futbolunun menfaati, bu seçimin daha erken yapılması

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Zaten Mehmet Büyükekşi erken seçime evet dediğine göre, seçimin de daha erken tarihe çekilmesi yönünde kapının açık olduğunu düşünüyorum. Bu konuda da defalarca kendisiyle görüştüm. Türk futbolunun menfaati, bu seçimin daha erken yapılması dedi.

Dursun Özbek: Türk futbolunun menfaati, bu seçimin daha erken yapılması
Yayınlama: 16.04.2024
A+
A-

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan (TFF) daha önce yapılan açıklamada erken seçimin 18 Temmuz Perşembe günü gerçekleştirileceği duyurulmuştu. TFF’nin bu açıklamasının ardından seçimin daha erkene alınması için Kulüpler Birliği Vafkı’nda imzalar toplanmaya başlanmıştı. Kulüpler Birliği Vakfı, bugün seçim gündemiyle bir kez daha toplanırken, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, bu toplantı öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun başarılı bir yönetim olmadığını aktaran Dursun Özbek, “Bunu ortak görüş olarak ortaya koyduk. Bir erken seçimle yönetimin yenilenmesi gerektiğini ben de defalarca ifade ettim. Yönetmelik gereği erken seçim çağrısı yapılabilmesi için belli sayıda delegenin imzası gerekiyordu. O gün itibariyle Galatasaray da erken seçimden taraf olduğu için imza kampanyasına katılacağımızı ifade etmiştik. Sonrasında Mehmet Büyükekşi, erken seçime gidileceğini ve tarih açıklayacağını söylemişti. Bunun üzerine de imza kampanyasının bize göre, gerekliliği kalmadığını düşünüyoruz. Erken seçim tarihini 18 Temmuz olarak açıkladılar. Tarih uygun mudur, değil midir ayrı bir şey. Bizce de seçimin daha erken tarihte yapılması esastır fakat bunun diyalogla çözülmesi gerektiğini düşünüyoruz. Burada önemsediğim husus Kulüpler Birliği içindeki bölünmeyi engellemek. Burada imza verenler olacak, vermeyenler olacak bu da birlikteliği yaralayacaktır. Zaten Mehmet Büyükekşi erken seçime evet dediğine göre, seçimin de daha erken tarihe çekilmesi yönünde kapının açık olduğunu düşünüyorum. Bu konuda da defalarca kendisiyle görüştüm. Türk futbolunun menfaati, bu seçimin daha erken yapılması. Bunun yolu da diyalog kapısını açık tutmak ve bu diyaloğu sürdürmek. İmza toplayarak bunun üzerine gitmektense bizim düşüncemiz görüşerek, mutabık kalarak erken seçimi yapmak. Buradaki en önemli husus imza veren, vermeyen diye bölünmenin önüne geçmektir” ifadelerini kullandı.

“MEHMET BÜYÜKEKŞİ’Yİ GÖRÜŞEREK İKNA ETME ÇABASINDAYIM”

TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi ile görüşme gerçekleştirdiklerini anlatan Özbek, “Görüşmelerimden şu intibayı aldım, uzlaşmanın sonuç vereceğini düşünüyorum. Uzlaşmanın sonucunu denemek gerekli. Bundan sonuç alınamazsa ne yapılacak konusu, uzlaşmanın sonucunu beklemekten geçer. Sayın Büyükekşi’yle konunun ehemmiyeti sebebiyle görüşüyoruz. Bu seçimin haziran ayında yapılmasının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Mehmet Büyükekşi’yi görüşerek ikna etme çabasındayım. Bunları denedikten sonra ne yapacağımızı o zaman düşünmek lazım” diye konuştu.

“BU BÖLÜNMENİN ÖNÜNE GEÇMEMİZ GEREKİYOR”

İkili görüşmeye dair sorulan bir soruya Özbek, “Aramızda geçen konuşmayı söylemem doğru olmaz. Galatasaray’ın görüşünün en önemli maddesi, Kulüpler Birliği’ndeki birlikteliği bozmamak. İmza verenler olacaktır, vermeyenler olacaktır. Bu bölünmenin önüne geçmemiz gerekiyor. Birbirimizi ikna etmeye çalışıp bunu denemekte fayda olduğunu düşünüyorum” yanıtını verdi.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş