Depremlerde evleri hasar görenlere yönelik 10 bin lira tutarındaki ödemeler başladı

Kahramanmaraş merkezli 10 ili vuran depremlerde konutları hasar gören vatandaşlara 10 bin lira tutarındaki Hane Başı Destek Ödemeleri yapılmaya başlandı. Söz konusu ödemeler, devam eden hasar tespit çalışmaları sonuçlandıkça yapılıyor. Bu kapsamda, şu ana kadar 337 bin 933 hanede hasar tespit çalışması tamamlandı.

Depremlerde evleri hasar görenlere yönelik 10 bin lira tutarındaki ödemeler başladı
Yayınlama: 16.02.2023
A+
A-

Kahramanmaraş merkezli depremlerde konutları hasar gören vatandaşlara 10 bin lira tutarındaki Hane Başı Destek Ödemeleri yapılmaya başlandı. Afet ve Acil Durum Yönetimi ( Afad ) Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, söz konusu ödemeler, devam eden hasar tespit çalışmaları sonuçlandıkça yapılıyor.

İKEMETGAH VERİSİ DİKKATE ALINIYOR

Ödemeler, AFAD, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün işbirliği ile kesinleşmemiş hasar tespit verileri üzerinden alınan ikametgah verisi dikkate alınarak gerçekleştiriliyor.

ÖDEMELERE BAŞLANDI

Bu kapsamda, şu ana kadar 337 bin 933 hanede hasar tespit çalışması tamamlandı ve ödemelere başlandı. Ödemeler için e-Devlet’ten başvuru şartı aranmıyor. Hane Başı Destek Ödemeleri, Ziraat Bankasında hesabı bulunan vatandaşların doğrudan hesabına, hesabı bulunmayan vatandaşların ise T.C. kimlik numaralarına yapılıyor.

Depremlerde evleri hasar görenlere yönelik 10 bin lira tutarındaki ödemeler başladı

Depremzedeler İçin Ücretsiz Barınma Yerleri Son 1 Saatte Meydana Gelen Artçı Sarsıntılar

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş