“Cumhurbaşkanı adayınız seçildiği takdirde verdiği sözleri tutmazsa ne olur?” sorusuna Karamollaoğlu’ndan sert yanıt

Gündeme ilişkin konuşan Saadet lideri Temel Karamollaoğlu, 6’lı masanın cumhurbaşkanı adayını sene başında açıklanabileceğini söyledi. Karamollaoğlu ayrıca “Aday ‘Ben böyle çalışacağım’ diye kamuoyu nezdinde deklare edecek. Bunun hukuki yönü yok. Ama kamuoyu nezdinde böyle bir taahhütte bulunursa buna sadık kalması beklenir. ‘Bana da yetkiyi verdiniz ama aceleye ne ihtiyaç var, 5 yıl içinde bunu gerçekleştiririz’ derse bu karaktersizlik olur” dedi.

“Cumhurbaşkanı adayınız seçildiği takdirde verdiği sözleri tutmazsa ne olur?” sorusuna Karamollaoğlu’ndan sert yanıt
Yayınlama: 01.12.2022
A+
A-

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, seçimlere aylar kala hareketlenen siyaset gündemine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

“ADAYI SENE BAŞINDA AÇIKLAMAK GEREKEBİLİR”

Karamollaoğlu, BBC’ye Altılı Masa’nın cumhurbaşkanı adayını ne zaman açıklayacağına dair de konuştu. Saadet lideri merak edilen konu hakkında, “Şunu söyledik benim de kanaatim oydu; adaylık ancak seçim kararı alındıktan sonra açıklanır. Bazı tahminler var seçim belki Mart, belki Nisan’da, Haziran’ı kimse beklemiyor. Büyük ihtimalle Mayıs ayında olabilir. Tüm bu iddialar var. Hangisi geçerli olacak bir kişi karar verecek, sayın cumhurbaşkanı. Adayın ne zaman açıklanacağı detayına girmedik. Bunun zaruret olduğunu da düşünmüyorum. Ama bu konu son zamanlarda gündeme fazla getirildiği için belki de önümüzdeki sene başlarında bunu açıklamak gerekebilir. Ama ille de bunu açıklayacağız zamanı geldi gibi bir kanaatimiz yok. Bu konu da görüşülmedi.” dedi.

“TAAHHÜTE UYMAZSA KARAKTERSİZLİK OLUR”

“O adayın en önemli özelliği de bahsettiğiniz eşgüdümü sağlama mı olacak?” sorusuna yanıt veren Karamollaoğlu, şunları söyledi: “Aynen. Tabii. O bunu kamuoyu nezdinde deklare edecek. Ben böyle çalışacağım diye. Bunun hukuki yönü yok. Ama kamuoyu nezdinde böyle bir taahhütte bulunursa bir insan, herhalde cumhurbaşkanı olacak kişinin de bu taahhüdüne sadık kalması beklenir. Latifeyle karışık diyorum, cumhurbaşkanı seçildi, bütün bunları da yazdı: ‘Teşekkür ediyorum bana da yetkiyi verdiniz, ama aceleye ne ihtiyaç var, 5 yıl içinde bunu gerçekleştiririz…’ Diyebilir mi, diyebilir. Ama bu karaktersizlik olur. Seçildikten sonra cumhurbaşkanının böyle bir tavır sergilemesi tam bir karaktersizlik olur.

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş