Canan Karatay’ın yeni favorisi! “Dünyanın en güzel besini” diye duyurdu: Yiyen 95’e kadar yaşar

Besinler hakkında verdiği tavsiyelerle sık sık gündem olan ünlü profesör Canan Karatay, kelle paçadan sonra yeni favorisini duyurdu. Lahana turşusu için “Dünyanın en güzel besini” diyen Karatay, bu üründen sık tüketenlerin 95 yaşına kadar yaşayabileceğini ileri sürdü.

Canan Karatay’ın yeni favorisi! “Dünyanın en güzel besini” diye duyurdu: Yiyen 95’e kadar yaşar
Yayınlama: 07.12.2022
A+
A-

Türkiye’nin sağlık alanında önde gelen isimleri arasında gösterilen Canan Karatay, verdiği tavsiyelerle gündem yaratmaya devam ediyor. Daha önce kelle paça önerisi çok konuşulan Karatay’dan vatandaşlara yeni bir öneri geldi.

“DÜNYANIN EN SAĞLIKLI GIDASI”

Karatay bu kapsamda dünyanın en sağlıklı gıdasını açıkladı. Sağlık dünyasında zaman zaman tartışmalara neden olan Canan Karatay, bu sefer lahana turşusunu işaret ederek çok sağlıklı olduğunu dile getirdi.

“ŞEKERİNİZİ DÜZENLER”

Kelle paça, tarhana, doğal tereyağı gibi besinlerin faydalarını her fırsatta dile getiren Canan Karatay, dünyanın en sağlıklı yiyeceklerinden birinin lahana olduğunu söyledi. Canan Karatay, “Lahananın turşusu dünyanın en önemli tıbbi malzemelerinden biridir. Kanser olmanızı önler, kalp hastası olmanızı önler, alzheimer olmanızı önler, karaciğerinizin yağını giderir, şekerinizi düzenler” dedi.

“YİYENLER 95 YAŞINA KADAR YAŞAR”

Canan Karatay’ın lahana turşusu hakkında bir iddiası daha var. O iddiaya göre lahana turşusunu sık tüketenler 95 yaşına kadar rahatlıkla yaşıyor. Elbette ki de tıbbi bir kanıtı olmayan bu durumun, herkes için geçerli olup olmadığı da tartışmalı.

Sizce Cumhuriyet’in 100. yıl marşını kim seslendirmeli? @tarkan | @kenandogulu | @haluklevent

— Haberler.com (@Haberler) December 5, 2022

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş