Bakan Tunç: İşgalci İsrail, Uluslararası Adalet Divanı kararlarına en kısa sürede uymalıdır

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, Uluslararası Adalet Divanı’nın 7 Ekim’den bu yana Gazze ve Refah’ta soykırım yapan işgalci İsrail’in saldırıları durdurmasına ve insani yardımların önünün açılmasına yönelik verdiği karar, Filistin’de akan kan ve gözyaşının dinmesi adına önemli ancak yetersizdir. İşgalci İsrail, Uluslararası Adalet Divanı’nın aldığı kararlara en kısa sürede uymalıdır dedi.

Bakan Tunç: İşgalci İsrail, Uluslararası Adalet Divanı kararlarına en kısa sürede uymalıdır
Yayınlama: 24.05.2024
A+
A-

Bakan Tunç, sosyal medya hesabından Uluslararası Adalet Divanı kararlarına ilişkin yaptığı açıklamada, “Uluslararası Adalet Divanı’nın 7 Ekim’den bu yana Gazze ve Refah’ta soykırım yapan işgalci İsrail’in saldırıları durdurmasına ve insani yardımların önünün açılmasına yönelik verdiği karar, Filistin’de akan kan ve gözyaşının dinmesi adına önemli ancak yetersizdir. İşgalci İsrail, Uluslararası Adalet Divanı’nın aldığı kararlara en kısa sürede uymalıdır. Yaklaşık 8 aydan bu yana 36 bine yakın Filistinlinin hayatını kaybetmesine, 80 binden fazla Filistinlinin ise yaralanmasına neden olan barbar İsrail, işlediği savaş ve insanlık suçlarına son vermelidir. İsrail, terör örgütü gibi davranmayı bırakmalı, uluslararası hukukun gereğini yerine getirmelidir” ifadelerini kullandı.

Demokrasiye ve insan haklarına inanan ülkeler ile uluslararası kuruluşların da İsrail’in kararlara uyması noktasında harekete geçmesi gerektiğine işaret eden Tunç, “İnsanlık vicdanında mahkum olan İsrailli yetkililer, en kısa sürede hak ettikleri cezaya çarptırılmalıdır. Türkiye olarak İsrail’in hain saldırıları duruncaya ve İsrailli yetkililer cezalandırılıncaya kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Masum Filistinli kardeşlerimizin haklı davasında yanlarında olmaya, dünyada hakkı ve adaleti savunmaya devam edeceğiz” dedi.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş