Anadolu Üniversitesi’nin ortak olduğu üretken yapay zekâ konulu Erasmus projesi başladı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ’NİN ORTAK OLDUĞU ADMIT-ÜRETKEN YAPAY ZEKÂ VE BÜYÜK DİL MODELLERİ BAŞLIKLI ERASMUS PROJESİNİN AÇILIŞ TOPLANTISI 15 OCAK PAZARTESİ GÜNÜ ÇEVRİMİÇİ OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

Anadolu Üniversitesi’nin ortak olduğu üretken yapay zekâ konulu Erasmus projesi başladı
Yayınlama: 22.01.2024
A+
A-

Anadolu Üniversitesi’nin ortak olduğu ADMIT-Üretken Yapay Zekâ ve Büyük Dil Modelleri başlıklı Erasmus projesinin açılış toplantısı evrimiçi olarak gerçekleştirildi.

AB tarafından desteklenen projenin ilk toplantısında proje ile ilgili genel bilgilerin yanı sıra projenin iş paketleri kapsamında yapılacak işler ayrıntılı olarak ele alındı. Avrupa Uzaktan Öğretim Üniversiteleri Birliği tarafından koordine edilen projenin ortakları arasında Anadolu Üniversitesi’nin yanı sıra Avrupa’dan 10 açık üniversite yer alıyor. Büyük Dil Modelleri ve üretken yapay zekânın yükseköğretimde öğrenme ve öğretme süreçlerini iyileştirmek için kullanılmasını sağlayacak gerekli eğitsel ve etik şartları oluşturmanın amaçlandığı proje kapsamında Büyük Dil Modelleri temelli çerçeve ve yönergeler oluşturulacak ve bu çerçeve ve yönergeler, Büyük Dil Modelleri ve üretken yapay zekâyı öğretme ve öğrenme tasarımına entegre etmek için kullanılacak. Ayrıca, proje kapsamında öğreticiler için çevrimiçi ders modülleri geliştirilecek.

sonbasin.com / İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş