Akşener: CHP’nin jest isteme işlerinden bıktım, usandım

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Ben CHP’nin jest isteme işlerinden bıktım, usandım. Midem bulanıyor artık. 15 milletvekili, biz o arkadaşlarımızı zora düşürecek hiçbir şey yapmadık. Teşekkür ede ede gezdik. Bir vefa sistemi içinde gezdik ve en ufak incitici bir cümlemiz olmadı, 15 arkadaşımıza ve Sayın Kılıçdaroğlu’na. O kadar enteresan ki dön baba dönelim 15 milletvekili dedi.

Akşener: CHP’nin jest isteme işlerinden bıktım, usandım
Yayınlama: 01.03.2024
A+
A-

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gölbaşı ilçesinde esnaf ziyaretinde bulundu. Akşener’e partisinin Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Cengiz Topel Yıldırım ve Gölbaşı Belediye başkan adayı Fehmi Kandemir eşlik etti. Vatandaşların şikayet ve önerilerini dinleyen Akşener, daha sonra gazetecilere açıklama yaptı. Akşener, seçim sürecini büyük bir dikkatle götürmeye çalıştığını belirterek, “Hem ben hem arkadaşlarım, her zaman seçimleri seçmenin düğünü, bayram olarak değerlendirdik. Bunun kabul görmesi seçmenin lehine. Seçmen için doğru olan işlerin yarıştığı bir dönem olmasına gayret ettik. Şimdi ben esnafı ilk defa gezmiyorum. Bütün ağalar yan gelip yatarken ben tek kadın genel başkan; yani grubu olan bir siyasi partinin kadın genel başkanı olarak tam üç yıl boyunca esnaf esnaf gezdim. ‘Buyurun bu dertleri çözün’ dedik. Şimdi biz CHP ile 2018, 2019 ve 2023’te ittifak yaptık. Türkiye’nin mahkum olduğu ‘Ucube sistem’ dediğim bu ittifaklara mecbur bırakan sistem bunu yarattı. Böyle bir yol yürüdük. Hem kişisel olarak hem partinin mensupları olarak biz, ucube sistemi değiştirebilecek bir sonuç için gayret gösterdik. Her bir suçu, benim üzerime bırakıyor herkes. Keşke bu suç bırakmak problemi çözse. Ben aldım gittim sayın, tamam suçlar benim olsun; ama konu o değil biz başaramadık” diye konuştu.

‘PSİKOLOJİK ATMOSFER YARATMA AMAÇLIYDI’

2023’teki Cumhurbaşkanı seçimine üç yıl kala, tek adayın etrafında toplanarak seçime gitme önerisini sürekli sunduğunu aktaran Akşener, “Sayın Kılıçdaroğlu’na dedim ki; ‘Bu iki belediye başkanı arkadaşımızın herhangi birini, cumhurbaşkanı adayı gösterecekseniz biz varız; ama diğerini geri çekin. Eğer bu arkadaşlarımızdan hiçbirini göstermeyecekseniz ikisini birden geri çekin.’ Çünkü seçmeni taraftar hale getirir bu arkadaşımızın tutumu. Ben buna dikkat çekebilmek için durup dururken dedim ki; ‘Ben Başbakan olacağım.’ Bunun anlamı ne? Herkes güldü bana. ‘Bu kadın delirdi mi’ diye. Biz kazanacağız, bu sistemi değiştireceğiz. Psikolojik bir atmosfer yaratma amaçlıydı. Arkasından ‘Kazanacak aday’ dedim. Onun arkasından da ‘Tek adayla gidelim’ dedim. Sonuçta bu iki belediye başkanı arkadaşımız, ‘Biz cumhurbaşkanı adayı değiliz’ demediler ve seçmen ne zannetti ikisinden birini aday edeceğiz” dedi.

’15 MİLLETVEKİLİNİ ZORA DÜŞÜRECEK HİÇBİR ŞEY YAPMADIK’

Akşener, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in Balıkesir Belediyesi başkan adaylığı konusunda İYİ Parti’den jest bekledikleri açıklaması hakkında, “Ben CHP’nin jest isteme işlerinden bıktım, usandım. Midem bulanıyor artık. 15 milletvekili, biz o arkadaşlarımızı zora düşürecek hiçbir şey yapmadık. Teşekkür ede ede gezdik. Bir vefa sistemi içinde gezdik. En ufak incitici bir cümlemiz olmadı, 15 arkadaşımıza ve Sayın Kılıçdaroğlu’na. O kadar enteresan ki dön baba dönelim 15 milletvekili. 15 milletvekili ile doğrudur seçime girdik. O seçime girip bir grup kurduğumuz andan itibaren AK Parti tek başına hükümet olmayı kaybetti. Biz de seçime girdiğimiz için CHP 24 milletvekili ekstra kazandı. O günden beri AK Parti bir türlü tek başına iktidar olamıyor. Tam tersine biz olmadığımız zaman Anayasa’yı değiştirecek gücü vardı, gücü olacaktı. Biz bunların teşekkürünü almadık. Sürekli başımıza bir çekiç gibi vurula vurula geziyoruz. Genel başkanların biraz daha dikkatli bir dil kullanmasında fayda var diye düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

Halkla sohbet edip partisinin adaylarına oy isteyen Akşener, daha sonra ilçeden ayrıldı.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş