Ahmet Aras: Susuzluk Bodrum’un ve Muğla’nın kaderi olmayacak

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras, Bodrum Esnaf Sanayici ve İş İnsanları Derneği (BESİAD) üyeleriyle bir araya geldi. Aras, Susuzluk Bodrum’un ve Muğla’nın kaderi olmayacak. Tüm konulara hakimiz, güçlü Muğla için geliyoruz dedi.

Ahmet Aras: Susuzluk Bodrum’un ve Muğla’nın kaderi olmayacak
Yayınlama: 21.03.2024
A+
A-

CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras, BESİAD üyeleriyle Bodrum Ticaret Odası Konferans Salonu’nda bir araya geldi. BESİAD’ın talebiyle düzenlenen etkinlikte kendisi de BESİAD üyesi olan Bodrum Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan adayı Tamer Mandalinci ile birlikte, geride kalan 5 yıllık süreçte hayata geçirilen projeleri ve güçlü bir Muğla için hayata geçirilecek projelerini anlattı. BESİAD Başkanı Neslihan Nazlıoğlu toplantının açılış konuşmasında, “BESİAD olarak hem Bodrumumuza hem Muğlamıza aday olan belediye başkan adaylarımız ile ikinci buluşmamızı CHP adaylarımız ile gerçekleştiriyoruz. Yerel yönetimler kırsal ve kentsel alanlarının bütününde ve kendi yönetim sınırları içinde ana hedeflerini ve önceliklerini belirleyerek 5 yıllık programlarını, bu programın bütçe kaynaklarını mutlaka oluşturmalıdır. Sivil bir beklenti olarak 31 Mart 2024’te yapılacak olan Yerel İdareler Seçiminde kentimizi yönetmeye aday olan bütün büyükşehir ve ilçe belediye başkan adaylarına sesleniyoruz” diyerek, her iki başkan adayından BESİAD olarak Bodrum ve Muğla genelinde iş insanları olarak beklentilerini dile getirdi. Nazlıoğlu’nun konuşmasının ardından ise Cenk Sezgin’in moderatörlüğünde Aras ve Mandalinci konuşmalarını gerçekleştirdi.

‘TÜM KONULARA HAKİMİZ, GÜÇLÜ MUĞLA İÇİN GELİYORUZ’

Aras, altyapı yatırımlarının hızla devam edeceğini, Muğla’nın susuzluk ve kanalizasyonla anılmaması için de altyapının eksik olduğu tüm bölgelerde çalışmaların hızlıca başlayacağını ifade etti. Son 5 yılda Bodrum’da yapılan çalışmalar ve açılan arıtma tesisleriyle birlikte Bodrum’un yüzde 92’sine hizmet verecek kapasiteye ulaştığını, bu oranın yüzde 100’e ulaşması içinde göreve gelir gelmez gerekli tüm çalışmaları başlatacaklarını söyledi. Su konusunda da Turgutreis bölgesine yapılacak denizden arıtma tesisi ve Ekinambarı’nda kurulacak tesis ve diğer belirlenen kaynaklarla çözüme ulaşacaklarını belirten Aras, “Susuzluk Bodrum’un ve Muğla’nın kaderi olmayacak. Tüm konulara hakimiz, güçlü Muğla için geliyoruz” dedi.

‘YETKİLERİMİ İLÇE BELEDİYE BAŞKANLARI İLE PAYLAŞACAĞIM’

5 yıllık belediye başkanlığı konusunda yetkisi olmayan konular nedeniyle birçok kez vatandaşlarla karşı karşıya geldiğini ancak her ne olursa olsun vatandaşın sıkıntısının çözülmesi için gerekli tüm girişimleri yaptığını belirten Aras, “Hangi partiden olursa olsun, göreve geldiğimde tüm ilçelerimizde belirlediğimiz tüm projelerimizi hayata geçireceğiz. En önemlisi de yetkilerimi ilçe belediye başkanları ile paylaşarak, hizmetin daha hızlı ve en doğru şekilde vatandaşa ulaşmasını sağlayacağız” ifadelerini kullandı. Limanlar başta olmak üzere gereken tüm konularda o işlerin profesyonelleriyle hareket edeceklerini de dile getiren Aras, konusunda uzman sivil toplum kuruluşları, oda ve derneklerle devamlı fikir alışverişinde olarak kararları da ortak alacaklarını sözlerine ekledi.

‘AHMET ARAS’IN GERÇEKTEN ÇOK ÇALIŞTIĞINI BİLİYORUM’

BESİAD geçmiş dönem başkanı Engin Kaplan ise “Ahmet Aras’ın gerçekten çok çalıştığını biliyorum. Sizinle pandemide çalıştım. Yangında ateşin içinde beraberdik. Depremde oradaydık. Dolayısıyla bugüne kadar Bodrum’a verdiğiniz emekler için bir kardeşiniz, bir hemşeriniz olarak teşekkür ediyorum” dedi.

Program sonunda konuşan moderatör Cenk Sezgin ise yapılan konuşmalardan Bodrum ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin uyum içinde çalışacaklarını anladıklarını belirterek her iki başkan adayına da başarılar diledi.

Programın sonunda BESİAD üyelerinin görüş ve önerilerini dinleyerek soruları cevaplayan Aras, kendisinin de bir BESİAD üyesi olduğunu belirterek tüm katılımcılara teşekkür etti.

 
sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş