Yüksek IQ’lu insanların çözebildiği zeka testi: Ormanın içindeki kız yüzünü 11 saniyede bul!

Bu zeka testini sadece yüksek IQ’ya sahip insanlar çözebiliyor. Özel olarak tasarlanan zeka testleri, insan beyninin algılama ve akıl yürütme sistemine göre hazırlanıyor. Bu optik illüzyon ile kendinizi kanıtlamak istiyorsanız süreniz 11 saniye! Peki ormanın içindeki kız yüzünü bulabilecek misiniz?

Yüksek IQ’lu insanların çözebildiği zeka testi: Ormanın içindeki kız yüzünü 11 saniyede bul!
Yayınlama: 06.12.2022
A+
A-

Zeka testleri ile kendinizi sınamak ister misiniz? İnsan beynini kandırmak ya da yanıltmak için optik illüzyonlar tasarlanmaktadır. Bu testler ile beyin nasıl çalıştığı ve nesneleri ne kadar sürede algıladığı ölçülür. Zeka testleri psikanalizin bir parçasıdır. Kendinizi ölçmek ve pratik yapmak için bu tür testleri çözebilirsiniz. Peki ormanın içine gizlenmiş kız yüzünü 11 saniyede görebilecek misiniz?

YÜKSEK IQ’LU İNSANLARIN ÇÖZEBİLDİĞİ ZEKA TESTİ

Bu testi bireysel olarak çözebileceğiniz gibi çocuklarınız ya da çevrenizdeki bireylerle de yapabilirsiniz. Hem çocuklara hem de yetişkinlere uygun olarak tasarlanan testte amaç ormandaki gizli kız yüzünü 11 saniyede bulmaktır. Kızın yüzünü görmek için kıvrak bir zekaya ihtiyacınız var!

Siyah beyaz olarak tasarlanan görsel yoğun bir çizimden oluşmaktadır. Bu optik illüzyonun zor kısmı ise farklı hayvanlarla dolu olan ormanda kızın yüzünü bulmaya çalışmaktır.

Yüksek IQ'lu insanların çözebildiği zeka testi: Ormanın içindeki kız yüzünü 11 saniyede bul!

11 SANİYEDE GİZLİ KIZ YÜZÜNÜ BULABİLECEK MİSİNİZ?

Şimdi özel olarak tasarlanmış olan bu görsele daha dikkatli bakın. Yoğunlaşarak baktığınızda çözüme bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Gizli bir kız yüzü bulmak zor gibi görünse de farklı açılardan değerlendirme yaparak bakış açınızı değiştirmeyi deneyebilirsiniz. Süreniz ilerlerken gözlem yeteneğinizi testin sonunda anlamış olacaksınız.

Hadi biraz daha hızlanın! Sürenin sonuna yaklaşıyoruz. 

Belirli renk, ışık ve desenlerle hazırlanan bu görseli algılamakta zorlanırsanız, kendinizi kötü hissetmeyin. Çünkü optik illüzyonlar beynin algılama sistematiğini çözmek için karmaşık olacak şekilde yapılmaktadır.

SÜRE DOLDU, TESTİ ÇÖZEBİLDİNİZ Mİ?

11 saniyede ormanın içindeki gizli kız yüzünü bulabildiyseniz gerçekten olağanüstü zekaya ve yüksek IQ seviyesine sahip olduğunuz anlamına gelmektedir. Yapılan çalışmalarda beynin zor testlerde çalışma süresi çoğaldıkça gelişmesinin de arttığı bulunmuştur.

Yüksek IQ'lu insanların çözebildiği zeka testi: Ormanın içindeki kız yüzünü 11 saniyede bul!

İŞTE CEVAP

Çözümü bulamayanlar için doğru cevabı yukarıda gösterdik. Resmi ters döndürdüğünüzde kızın yüzü net olarak görünmektedir.

O zaman doğruyu söyleyin bakalım, 11 saniyede ormandaki gizli kız yüzünü gerçekten görebildiniz mi, kaç saniyede buldunuz?

sonbasin.com / haber7

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş