Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi

Ülke genelinde yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya gelen bebekler ailelerine büyük mutluluk yaşattı.

Yeni yılın ilk bebekleri dünyaya geldi
Yayınlama: 01.01.2023
A+
A-

(AA) – 2023 yılının ilk dakikalarında dünyaya gelen bebekler ailelerine büyük mutluluk yaşattı.

İstanbul

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde yeni yılın ilk bebeğini ziyaret etti.

Bakan Koca, hastanede dünyaya gelen yeni yılın ilk bebeği Yavuz Selim Demir’i ziyaretinde, aileyi tebrik etti.

Bebek ve annenin sağlık durumuyla ilgili bilgi alan Koca, anneye çiçek takdim ederek, bebeğe de çeyrek altın taktı.

Anne Melek Demir ve baba Ümit Barış Demir, bebek Yavuz Selim’in ikinci çocukları olduğunu söyledi.

Anne Demir, bebeğinin zamanında doğduğunu, sağlığının da iyi olduğunu belirtti.

“Türkiye Yüzyılı’nın ilk bebekleri”

Bakan Koca, gazetecilere yaptığı açıklamada, geleneksel olarak yılın ilk doğan bebeğini ziyaret ettiğini ancak Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yıl dönümü olması nedeniyle bu gecenin diğer yıllardan farklı bir gece olduğunu söyledi.

Birlik yüzyılına girdiğimizi dile getiren Bakan Koca, sözlerine şöyle devam etti:

“Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılının son bebeği. Aynı zamanda Türkiye Yüzyılı’nın da ilk bebeği. Bebeğimiz sağlıklı. Annemiz sağlıklı, herhangi bir şikayet yok. 2 kilo 680 gram ağırlığında doğan bir bebek. Başta ailesi olmak üzere, milletimize ve insanlığa hayırlı hizmetler yapmasını temenni ediyorum. Türkiye Yüzyılı’nın ilk bebeği olması açısından önemli. Bir, birlik yüzyılına giriyoruz. Bu birlik başta kutsal aile ve toplumsal hedefleri de içeren bir yüzyıl. Özellikle bu dönemde doğan bebeklerimiz önümüzdeki yüzyılın ufkunu belirleyecek olan bebekler. Yeni yılın ülkemiz, milletimiz ve insanlık için hayırlar getirmesini, sağlıklı ve huzurlu bir yıl geçirmemizi temenni ediyorum.”

Nöbette olanlar başta olmak üzere tüm sağlık çalışanlarının yeni yılını tebrik eden Koca, yılbaşı gecesini nöbet tutan arkadaşlarıyla geçirmek istediğini kaydetti.

Bakan Koca’ya ziyaretinde, Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekimi Prof. Dr. Nurettin Yiyit de eşlik etti.

Diyarbakır

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde, anneler Fatma Şimşek ve Yasemin Petek’in yeni yılın ilk dakikalarında dünyaya getirdiği kız çocuklarına “Nisa” ve “Zeynep Lina” isimleri verildi.

Anne Fatma Şimşek, gazetecilere, sağlıklı bir bebek dünyaya getirdiği ve ilk çocuğunu kucağına aldığı için mutlu olduğunu belirtti.

Yeni yılın hayırlara vesile olmasını dileyen Şimşek, “Mutluyum. Allah herkese nasip etsin. Yeni yıl sağlık, huzur, mutluluk getirsin. Allah isteyen herkese çocuğunu kucağına almayı nasip eder inşallah. O mutluluğu yaşatır.” dedi.

Hastanede yeni yılın ilk bebeklerini dünyaya getiren anneleri ziyaret eden Diyarbakır Vali Yardımcısı Selim Çomaklı da bebeklere çeyrek altın hediye etti.

Çomaklı, Diyarbakır’da yeni yılın sağlık, mutluluk ve huzurla geçmesi temennisinde bulundu.

Malatya

Malatya’da yeni yılın ilk bebekleri olan ikizler “Murat” 2 kilo 400 gram, “Ayşe” ise 2 kilo 150 gram doğdu, bebeklere doğum yaptıran doktor ile ebenin ismi verildi.

Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesinde saat 00.07’de dünyaya gelen ikiz bebeklere, doktor ile ebenin ismi verildi.

İkiz bebek dünyaya getiren 31 yaşındaki Özlem Kazan, gazeteciler yaptığı açıklamada ikiz bebeklerin dünyaya gelmesiyle 4 çocuğunun olduğunu söyledi.

İkizlerin birinin kız diğerinin erkek olduğunu aktaran Kazan, “Rabb’im dileyen herkese nasip etsin, gerçekten çok güzel bir duygu. Kıza ebenin ismini Ayşe, erkeğe de doktorumuzun ismi Murat’ı vermeyi düşündük. Yeni yılda sağlık ve huzur tek dileğim.” diye konuştu.

Mutlu olduklarını dile getiren 42 yaşındaki baba Mustafa Kazan, “İnşallah vatana millete hayırlı olurlar. 2023 yılının daha güzel geçmesini temenni ediyoruz. İkiz babası olmak çok ayrı bir duygu. Herkese nasip olur inşallah.” ifadesini kullandı.

Kadın Doğum Uzmanı Dr. Mehmet Murat Altındağ, “İkiz bebekler 2 kilo 400 gram ve 2 kilo 150 gram doğdu. Bebekler gayet iyi ve sağlıklı. Yarın anne ve bebekleri taburcu etmeyi planlıyoruz. Aile sağ olsun, jet olsun diye benim ismimi koymuş. İsmiyle yaşıyla sağlıklı büyüsün.” dedi.

Elazığ

Elazığ ve Mardin’de 2023 yılının ilk bebekleri dünyaya geldi.

Elazığ’da yeni yılın ilk bebekleri Eymen, Ahlas ve Siraç dünyaya gözlerini açtı.

Fethi Sekin Şehir Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğinde Fatma Aslan ve Ramazan Aslan çiftinin çocuğu Eymen bebek 00.02 ‘de 3 kilo 100 gram olarak dünyaya geldi.

Gamze Avşar ve Hüseyin Avşar çiftinin ilk çocuğu Ahlas ise 00.05’de 3 kilo 350 gram ağırlığında doğdu.

Esra Bağcıoğlu ve Beytullah Bağcıoğlu çiftinin çocuğu Siraç bebek de 3 kilo 300 gram ağırlığında dünyaya gözlerini açtı.

Vali Ömer Toraman ile Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ziyarette bulundukları yeni yılın ilk bebeklerine altın taktı.

Mardin

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde yeni yılın ilk bebeği saat 00.01’de dünyaya geldi.

Kızıltepe Devlet Hastanesinde Zeynep Yiğit’in 3 kilo 30 gram ağırlığında dünyaya gelen bebeğine Ahmet ismi verildi.

Anne Yiğit, yeni yılın ilk dakikalarında anne olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Fatih Cıdıroğlu, aileyi ziyaret ederek yeni yıllarını kutladı.

Muhabir:

sonbasin.com / AA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş