Yasak aşk yaşadığı kadın tarafından öldürülmüştü! Ayakkabıcı cinayetinde ifadeler çakıştı

İzmir’de Buket Çelik’in ilişki yaşadığı ayakkabı ustası Hakkı Öz’ü kemerle boğarak öldürdüğü iddiasıyla yargılandığı dava başladı. Çelik, Öz ile sevgili olmadıklarını iddia ederken, tanıklar ise ikilinin sevgili olduğunu söyledi.

Yasak aşk yaşadığı kadın tarafından öldürülmüştü! Ayakkabıcı cinayetinde ifadeler çakıştı
Yayınlama: 14.12.2022
A+
A-

10 Şubat günü saat 19.30 sıralarında, Aşık Veysel Mahallesi 5733 Sokak’ta ilişki yaşadıkları öne sürülen 17 yıllık evli ve 1 çocuk babası Hakkı Öz ile Buket Çelik arasında, park halindeki hafif ticari araçta tartışma çıktı. Buket Çelik, iddiaya göre sürücü koltuğundaki Öz’ü, boynuna doladığı emniyet kemeriyle boğdu. Olayın ardından gözaltına alınan Buket Çelik, tutuklandı.

DETAYLI OTOPSİ RAPORU HAZIRLANDI

İzmir Adli Tıp Grup Başkanlığı İzmir Morg İhtisas Dairesi’nin hazırladığı detaylı otopsi raporunda kanında ethanol ile sildenafil saptanan Hakkı Öz’ün ölümünün, bağla boğma ile oluşmasının mümkün olduğu belirtildi. Raporda, ölümün mekanik asfiksi (oksijen yetersizliğinden ileri gelen boğulma) ve beyin iskemisi (kan akışının zayıflaması veya tamamen kesilmesi) sonucu meydana gelmiş olduğu kanaatine varıldığı da kaydedildi.

12 YIL HAPİS İSTENİYOR

Yasak aşk yaşadığı kadın tarafından öldürülmüştü! Ayakkabıcı cinayetinde ifadeler çakıştı

Buket Çelik hakkında, ‘kasten yaralama neticesinde ölüme neden olma’ suçundan 12 yıla kadar hapis istemiyle İzmir 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. Geçen duruşmada Hakkı Öz ile aynı evde yaşamadığını, sevgili olmadıklarını, kendisinden maddi destek almadığını söyleyen sanık Çelik, ikinci kez hakim karşısına çıktı. Sanık Çelik dışında celseye, sanık avukatı Kasım Şimşek, müşteki avukatı Halil İbrahim Kırkağaç da katıldı.

TANIKLAR DİNLENDİ

Davanın ikinci duruşmasında bazı tanıklar dinlendi. Dinlenen tanıklardan Yunus Çöl (33), “Olay günü akşam saatleriydi. Buket Çelik, kaldırımda oturuyordu, ağlıyordu. Yüzü, boynu her tarafı kan içindeydi. Görünce korktum, hemen yardım etmek için yanına gittim. ‘Sevgilimle kavga ettim, polis çağır’ dedi. Sevgilisini ya da başka bir şey göstermedi. Başka da bir şey anlatamadı. Ağlıyordu, konuşacak durumda değildi. Ben de hemen polis çağırdım” dedi.

Yasak aşk yaşadığı kadın tarafından öldürülmüştü! Ayakkabıcı cinayetinde ifadeler çakıştı

“KISKANÇ OLDUĞUNU ANLATIRDI”

Bir diğer tanık Sevda Önal (49), “Kafe işletiyorum. Hemen iki dükkan ötemde. Hakkı Öz’ün ayakkabı dükkanı var. Esnaf komşum olması nedeniyle tanırım. Sanığı da Öz’ün sevgilisi olması nedeniyle tanıyorum. İkisinin hiç kavga ettiğini görmedim. Ancak Buket Hanım, Öz’ün kıskanç olduğunu, baskı yaptığını anlatırdı. Şiddet uyguladığına dair bir şey söylemedi” diye konuştu.

Yasak aşk yaşadığı kadın tarafından öldürülmüştü! Ayakkabıcı cinayetinde ifadeler çakıştı

KIYAFETLERİYLE İLGİLİ İNCELEME İSTEDİ

Tanıklardan İsmail Ses (41) ise “2016 yılında Buket’le resmi nikah olmaksızın, kısa bir birlikte yaşadık. Resmi nikah kıymak için müracaatımız oldu ancak sonrasında vazgeçtik. Hakkı Öz’ü tanımam. Kendisini hiç görmüşlüğüm yok. Sadece ismini duydum. 2021 yılının kasım ayında Buket Hanım Kuşadası’ndaki teyzesine yanına gideceğini, ancak evde olmadığını söyleyerek benim evimde misafir olarak bir hafta kadar kaldı. Ortak tanıdıklarımızdan Buket Hanım’ın benden ayrıldıktan sonra Hakkı Öz’le birlikte olduğunu duydum. Ortak arkadaşlarımız, Hakkı Öz hakkında bilgi sahibi olduklarını, sıkıntılı bir kişi olduğunu söyledi. Bana ‘Buket’e söyle ondan uzak dursun’ dediler. Sıkıntının ne olduğunu sordum ‘çok fazla alkol alıyor’ dediler. ‘Ayrıca kavgacı biridir’ dediler” ifadelerini kullandı. Duruşma savcısı, esas hakkındaki mütalaanın hazırlamak için süre talep etti.

Buket Çelik ise “Tanık beyanlarında aleyhime olanları kabul etmiyorum. İsmail Ses ile beraber yaşamadık. Darp raporu ve tırnak içindeki DNA’ların incelenmesi için istenilen raporların, dosyada olmadığını gördüm. Bu raporların alınmasını istiyorum. Kıyafetlerimle ilgili inceleme raporlarının da alınmasını istiyorum. Kıyafetlerimde yırtıklar ve benim yolunan saçlarım vardı” dedi.

Sanık avukatı Kasım Şimşek de “Müvekkilim kendisine karşı yapılan ağır saldırıyı defetmek amacıyla hareket etmiştir. Haksız bir filin meydana getirdiği şiddetin yarattığı etki neticesi olay meydana gelmiştir. Emniyet kemerinin mekanizması itibarıyla kendini kilitlemiştir. Sert açıldığı zaman kendini kitler” dedi.

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş