Vodafone: OHAL bölgesindeki baz istasyonlarının yüzde 90’ı hizmet verir durumda

Vodafone, ülke genelindeki tüm mobil baz istasyonlarını afet bölgesine yönlendirdiğini açıkladı. Şirket, OHAL bölgesindeki baz istasyonlarının yüzde 90’ının hizmet verir durumda olduğunu kaydetti.

Vodafone: OHAL bölgesindeki baz istasyonlarının yüzde 90’ı hizmet verir durumda
Yayınlama: 11.02.2023
A+
A-

Vodafone, afet bölgesinde iletişimin devamlılığını sağlamak için çalışmalarına sahada aralıksız devam ettiğini açıkladı. Şirket, depremlerden etkilenen 10 ilde 400’ü aşkın saha çalışanıyla hizmet verdiğini aktardı. Afet bölgesinde ağır hasar gören sahalarından 650’sini tekrar çalışır hale getiren Vodafone’un, OHAL bölgesindeki baz istasyonlarının yüzde 90’ı hizmet verir durumda olduğu belirtildi. Ülke genelindeki tüm mobil baz istasyonlarını afet bölgesine yönlendiren Vodafone, bölgede elektrik kesintileri sebebiyle şebekeden beslenemeyen baz istasyonlarının çalışabilmesi için toplam bin 57 jeneratörü devreye aldı.  

Vodafone: OHAL bölgesindeki baz istasyonlarının yüzde 90’ı hizmet verir durumda

“FELAKETİN YARALARINI HEP BİRLİKTE SARABİLECEĞİMİZE İNANIYORUZ”

Vodafone Türkiye CEO’su Engin Aksoy, konuya ilişkin şunları kaydetti:

“Ülkemizi yasa boğan depremlerin gerçekleştiği ilk andan itibaren harekete geçtik ve tüm kaynaklarımızı seferber ettik. Bölgede yaklaşık 3,7 milyon müşterimiz var. 10 ilde kule tipi ve bina üstü olmak üzere toplam üç bin 50 baz istasyonumuz bulunuyor. Bu istasyonların yüzde 25’i Hatay, Kahramanmaraş ve Adıyaman’da yer alıyor. GSM operatörleri olarak herhangi bir afet durumunda temel ihtiyacımız elektrik, yakıt, personel geçiş önceliğidir. Baz istasyonlarımızın çalışabilmesi için elektriğe ihtiyacı var. Afet bölgesinde de ilk andan itibaren elektrik verilebilen baz istasyonlarımızda hizmet verebiliyoruz. Aynı şekilde jeneratörlerin yakıt ihtiyacı için de gerekli önlemleri alıyoruz. Jeneratörlere yakıt takviyesi için bölgede 400’ü aşkın arkadaşımız görev yapıyor. Binaların üstünde bulunan baz istasyonlarımızın önemli bir bölümü depremde yıkıldı ya da hasar gördü. Yıkılan istasyonlarımızın yokluğunu mobil baz istasyonlarımızla tamamlamaya çalışıyoruz. Yaşadığımız bu felaketin yaralarını hep birlikte sarabileceğimize inanıyoruz. Tüm imkânlarımızı kullanarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğiz.”

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş