Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Ergün: Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a emekli maaşlarında yapılan artıştan dolayı teşekkür ederek, 5 bin 500 liralık en düşük emekli maaşı zatıalinizin ifadesiyle 7 bin 500 liraya çıktı. Yaklaşık neredeyse 9 milyon emekliyi ilgilendiren bir hadisedir. Emeğinizden dolayı bütün emekliler adına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz dedi.

Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Ergün: Cumhurbaşkanımıza şükranlarımızı sunuyoruz
Yayınlama: 05.04.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gazi Üniversitesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen iftar programında emeklilerle bir araya geldi. İftar yemeğinin ardından Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanı Kazım Ergün, sahneye çıktı. Ergün, konuşmasının başında Türkiye Emekliler Derneği’nin kırmızı çizgisi olan bir kuruluş olduğunu söyledi. Ergün, “Bizim için; vatan, devlet, millet, bayrak, ezan, Kur’an, milli ve manevi değerler her şeyin üzerinde gelir. Bugün Mehmetçik ve güvenlik güçleri cephede savaşıyor. Allah’ım onları her türlü kazadan ve beladan korusun ve bilsinler ki yalnız değiller. Emekliler olarak biz ‘yaşı 70 işi bitmiş insanlar’ değiliz. Elimize silahı alıp cephede savaşacak kadar genç ve diriyiz. Bu vatana canımız feda olsun. Sayın Cumhurbaşkanım ben tarihsel notlar tutuyorum. Sizi önce 11 Aralık 2001 günü genel merkezinizde kutlamak üzere heyetimle beraber gelmiştim. Ama size bu akşam değil; bizzat 119 şubem, teşkilatım sizi aramızda görmek istiyorlar. Lütfen genel merkezimizi şereflendirmenizi istirham ediyorlar. Hepsinin selam ve saygısını getirdim. Lütfen kabul buyurun” dedi.

‘9 MİLYON EMEKLİYİ İLGİLENDİREN HADİSE İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ’

Ergün, 22 Mart 2023 günü Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin’in genel merkezde kendilerini ziyaret ettiğini ifade ederek, “Orada emeklinin dilek ve taleplerini sayın bakanımıza sunduk. Basının ve medyanın huzurunda da önemli olan noktaları işaret ettik. Sayın bakanım da bunları size arz etmiştir ve orada da sayın bakanımızla bunları konuşurken özellikle o gün akşam bir müjde çıktı. 5 bin 500 liralık en düşük emekli maaşı zatıalinizin ifadesiyle 7 bin 500 liraya çıktı. Yaklaşık neredeyse 9 milyon emekliyi ilgilendiren bir hadisedir. Emeğinizden dolayı bütün emekliler adına sonsuz şükranlarımızı sunuyoruz. Çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca bu mübarek gün ve gecede unutamadığımız acılar var. Malumunuz ülkemiz asrın felaketini yaşadı. Depremde ve akıbetinde selde bir sürü vatandaşımızı kaybettik. Bağrımız yanıyor. Bunları rahmetle yad ediyoruz. Yaralılarımıza gönülden acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.

‘BU GÜZEL EMEKLİLİĞİMİ YAŞADIĞIM İÇİN ÇOK GURURLUYUM’

EYT yasası ile geçtiğimiz günlerde emekli olduğunu belirten, EYT’li Ersin Tümtürk ise “Bu salonda en mutlu kişi belki de benim. Çünkü Emeklilikte Yaşa Takılanlardan (EYT) emekli olan kişiyim. 9 bin 400 iş günüm var. 55 yaşımı doldurduğumda emekli olacaktım. Hala 8 yılım vardı bu durumda. Bu yüzden çok mutlu oldum” ifadelerini kullandı.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş