TikTok’un yeni akımı ‘4 kişinin ölümüne’ neden oldu!

TikTok ‘Boat Challenge – Jumping Boat’ akımının denemesinin ardından dört kişi hayatını kaybetti. Yetkililer Alabama’da dört kişinin viral şöhrete ulaşmak için sürat teknelerinden atladıktan sonra öldüğünü açıkladı.

TikTok’un yeni akımı ‘4 kişinin ölümüne’ neden oldu!
Yayınlama: 11.07.2023
A+
A-

TikTok yine skandal bir akımla gündeme geldi. Yetkililer, TikTok’un tehlikeli tekne yarışmasına karşı Alabamalı dört kişinin bu yarışmayı denerken ölmesinin ardından uyarıda bulundu.

TEKNEDEN ATLAMA YARIŞMASINA KATILDILAR

TikTok’ta ortaya çıkan yeni akım “Jumping Boat akımı” sonrası Alabamalı yetkililer, TikTok’un ölümcül tekne yarışmasına katıldıktan sonra aralarında bir babanın da bulunduğu en az dört kişinin trajik bir şekilde hayatını kaybettiğini söyledi.

TikTok'un yeni akımı '4 kişinin ölümüne' neden oldu!

Hayatı tehdit eden bu akıma katılanların, hızla giden teknelerin arkasından atladıkları ya da takla attıkları, ancak hızla suya çarptıklarında boyunlarını kırdıkları ve boğuldukları bildirildi.

Alabama’daki Childersburg Kurtarma Ekibinden Kaptan Jim Dennis WBMA’ya şunları söyledi: “Son altı ayda kolayca önlenebilecek dört boğulma vakası yaşadık. TikTok yarışması yapıyorlardı.

Yüksek hızda giden bir tekneye biniyorsunuz, teknenin yanından atlıyorsunuz, dalmıyorsunuz, önce ayaklarınızla atlıyorsunuz ve suya doğru eğiliyorsunuz.”

TikTok'un yeni akımı '4 kişinin ölümüne' neden oldu!

BEĞENİ UĞRUNA ANLAMSIZ DAVRANIŞLARDA BULUNUYORLAR

İlk ölümden bu yana üç kişi daha benzer bir faciayla karşılaştı. Yüzbaşı Dennis ABC 7’ye verdiği demeçte, “Bence insanlar kameraya çekildiklerinde aptalca bir şey yapma olasılıkları artıyor çünkü sosyal medyada arkadaşlarının önünde hava atmak istiyorlar” dedi.

Şimdi #boatjumping etiketini kullanan bazı TikTok videolarındA “Bu etkinliğe katılmak sizin veya başkalarının yaralanmasına neden olabilir.” uyarısı yer alıyor.

Alabama polisi kimseyi tehlikeli tekne yarışına katılmamaya çağırıyor. Kaptan Dennis “Sakın yapmayın. Hayatınıza değmez.” diyerek vatandaşları uyardı.

 

sonbasin.com / haber7

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş