Son Dakika: AK Parti’nin milletvekili aday listesi netleşti! Soylu İstanbul’dan, Oktay Ankara’dan aday oldu

Son dakika: AK Parti’nin milletvekili aday listesi belli oldu. Buna göre İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Çevre Bakanı Murat Kurum İstanbul’dan, Çalışma Bakanı Vedat Bilgin ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay Ankara’dan, Sanayi ve Tabii Kaynaklar Bakanı Mustafa Varank Bursa’dan aday oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Kültür-Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy kendi talepleri doğrultusunda listede yer almadı.

Son Dakika: AK Parti’nin milletvekili aday listesi netleşti! Soylu İstanbul’dan, Oktay Ankara’dan aday oldu
Yayınlama: 09.04.2023
A+
A-

Merakla beklenen AK Parti’de milletvekili aday listesi açıklandı. Kabine’deki 2 bakan hariç tüm isimler milletvekili adayı oldu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kendi talepleri doğrultusunda listede yer almadığı öğrenildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu – İstanbul 2. Bölge 1. SıraAnkara 2. Bölge 1. Sıra – Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat BilginAnkara 2. Bölge 1. Sıra – Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat BilginAntalya 1. Sıra – Dışişleri Bakanı Mevlüt ÇavuşoğluBursa 2. Bölge 1. Sıra – Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa VarankEskişehir 1. Sıra – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmezİstanbul 1. Bölge 1. Sıra – Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurumİzmir 1. Bölge 1. Sıra – Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet KasapoğluKayseri 1. Sıra – Milli Savunma Bakanı Hulusi AkarOsmaniye 1. Sıra – Aile Bakanı Derya YanıkOrdu 1. sıra: Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer Şanlıurfa 1. sıra – Adalet Bakanı Bekir Bozdağ

Ayrıntılar geliyor…

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş