Şırnak’ta Cudi Cup Tenis Turnuvası sona erdi

Şırnak’ta 9 ülkeden 63 sporcunun katıldığı 3’üncü Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvası, oynanan final maçları ile sona erdi. Turnuvanın 4 kategorisindeki şampiyonlar, Türk sporcular oldu.

Şırnak’ta Cudi Cup Tenis Turnuvası sona erdi
Yayınlama: 24.05.2024
A+
A-

Gençlik ve Spor Bakanlığı himayesinde, Türkiye Tenis Federasyonu (TTF) koordinasyonunda, Şırnak Valiliği, Şırnak Belediyesi ve Şırnak Üniversitesi’nin katkılarıyla, üniversitenin yerleşkesindeki 2’si kapalı 6 kortta oynanan 3’üncü Uluslararası Cudi Cup Tenis Turnuvası’nda, bugün final maçları oynandı. 9 ülkeden 14 yaş kategorisindeki yaklaşık 63 tenisçinin katıldığı turnuvanın final maçları Cudi ve Gabar ismi verilen kortlarda oynandı.

Şırnak’ta Cudi Cup Tenis Turnuvası sona erdi

Turnuvada tek erkekler, tek kadınlar, çift erkekler ve çift kadınlar kategorilerinin şampiyonları, Türk sporcular oldu. Kazakistanlı Eva Panchenko ile karşılaşan Duru Arslan tek kadınlar kategorisinde, İrlandalı Brody Lee Stafford ile karşılaşan Talha Emin Bulut ise tek erkekler kategorilerinde şampiyon oldu. İranlı Sepehr Nobakht ve İrlandalı Brody Lee Stafford ile karşılaşan Talha Emin Bulut ve Doruk Aslan, rakiplerini yenerek çift erkekler şampiyonu olmayı başardılar. Çift kadınlarda da Duru Aslan ve Dila Biyce Dönmez, Almanya’yı temsil eden Mina Nur Akdoğan ve İspanyol Nikol Marentes Melnikova yenmeyi başararak, çift kadınlar şampiyonu oldu. Tek erkekler ikincisi olan İrlandalı Brody Lee Stafford’un de saha içinde doğum günü kutlandı.

Şırnak’ta Cudi Cup Tenis Turnuvası sona erdi

ABDULLAH AYAR: CUDİ CUP, MARKA OLDU

Oynanan maçların ardından düzenlenen ödül törenine Şırnak Belediye Başkan Vekili Ayten Akgül, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Ayar, Kurum Müdürleri ve sporcular katıldı. Törende konuşan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdullah Ayar “20 Mayıs’ta başlayan Cudi Cup 3’üncü Uluslararası Tenis Turnuvamızın bugün sonuna gelmiş bulunuyoruz. Final maçlarımız sabah icra edildi. Dereceye girenler belli. Hepsini kutluyorum. Çok centilmence Şırnak’ın gerçek yüzünü herkesin gördüğü, tüm Türkiye’ye, dünyaya anlatmaya çalışıyoruz. Cudi Cup artık bir marka oldu. Daha devam eder diye düşünüyorum. Cudi tenisi sevdi. Misafirlerimizde burayı sevdi. Faaliyetlerimizi beğendiler” dedi.

Şırnak’ta Cudi Cup Tenis Turnuvası sona erdi

Tek ve Çift erkekler şampiyonu Talha Emin Bulut ise, seneye tekrar turnuvaya katılacağını ifade ederek, “13 yaşındayım. 5 yaşından beri tenis oynuyorum. Buraya Kocaeli Darıca’dan geliyorum. Buraya önceki yıl da gelmiştim. Burayı çok sevdiğim için tekrardan geldim. Önceki geldiğimde hasta olduğum için derece yapamadım. Ama tecrübe kazandım. Bu yıl yine geldim buraya. Burası güzel olduğu için. Burada bu sefer teklerde ve çiftlerde şampiyon oldum. Çok mutluyum. Seneye yine geleceğim. Burada tecrübe ve yeni arkadaşlar kazandığım için tekrar geleceğim” diye konuştu.

Şırnak’ta Cudi Cup Tenis Turnuvası sona erdi

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş