Serinlemek isteyenlerin tercihi ’Sifon limonata’

ESKİŞEHİR’DE VATANDAŞLAR, 40 DERECENİN ÜZERİNE ÇIKAN SICAK HAVADA SERİNLEMEK İÇİN ‘SİFON LİMONATA’ İÇİYOR.

Serinlemek isteyenlerin tercihi ’Sifon limonata’
Yayınlama: 16.08.2023
A+
A-

Eskişehir’de birçok vatandaş, 40 derecenin üzerine çıkan sıcak havada serinlemek için şehre özgü ‘sifon limonata’ içmeyi tercih ediyor.

Eskişehir’de sıcak hava dalgası etkisini sürdürüyor. Mevsim normallerinin 8 ila 11 derece üzerinde seyreden hava sıcaklığı 40 dereceyi aştı. Sıcaklık altında bunalan ve serinlemek isteyen Eskişehirli vatandaşlar ise serinlemek için meşhur sifon limonataya ilgi gösterdi. Uzun yıllardır sifon limonata ve portakal suyu satılı yapan Abdullah Satır, satışların sıcaklıklarla birlikte arttığını söyledi.

“Vatandaşlar sıcak sebebiyle evden çıkmadı”

Uzun yıllardır sifon limonata ve portakal suyu satışı yapan Abdullah Satır, Eskişehir’e özgü üretilen içeceğin portakal, limon, şeker, karbondioksit ve su karışımıyla hazırlandığını söyledi. Bu meşhur içeceğin özellikle sıcak havalarda vatandaşlar için vazgeçilmez olduğunu dile getiren Satır, “Hava çok sıcak, vatandaşlar aşırı derecede bunalmış gözüküyor. Bunalan vatandaşlar genellikle limonata içerek serinlemek istiyor. Vatandaşlar sıcak sebebiyle öğlen saatlerinde evden çıkmadı. Ama akşama doğru yoğunluk bekliyorum. 40 dereceyi aşan sıcaklıkta vatandaşlar illa ki sifon limonata içmeye geliyorlar” dedi.

Serinlemek isteyenlerin tercihi ’Sifon limonata’
Serinlemek isteyenlerin tercihi ’Sifon limonata’
sonbasin.com / İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş