Seçil Erzan’ın yargılandığı davaya devam edildi

Oğuzhan UYSAL/İSTANBUL, (DHA)-ARALARINDA spor dünyasının ünlü isimleri Arda Turan, Emre Belözoğlu, Fernando Muslera ve Selçuk İnan’ın da bulunduğu toplam 28 kişinin dolandırıldığı gizli fon davasında Seçil Erzan ile birlikte 7 sanığın yargılanmasına devam edildi. Tanık olarak dinlenen Denizbank’ın Avrupa Bölge Müdürü Sermin Tekin, “İnci hanım yanıma geldiğinde, içeriye ’10 yıllık arkadaşım tarafından sırtımdan bıçaklandım’ diyerek girdi ve kötü durumdaydı. Ben de kendisini sakinleştirdikten sonra ne olduğunu anlatmasını söyledim. İnci hanım da Seçil Erzan’a para verdiğini ve Seçil’in onu sürekli oyaladığını, bu yüzden kendisini dolandırdığını düşünmeye başladığını söyledi dedi.

Seçil Erzan’ın yargılandığı davaya devam edildi
Yayınlama: 24.05.2024
A+
A-

İstanbul 41. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanıklar Seçil Erzan ile Ali Yörük cezaevinden getirildi. Duruşmada bazı tutuksuz sanıklar, müştekiler ve taraf avukatları hazır bulundu. Müşteki avukatları, bankanın bu işin içinde olduğunu düşündüklerini söyleyerek, dosyanın, “Bankacılık zimmetiö suçundan görevsizlik kararı ile görevli mahkemeye gönderilmesini talep etti. Ali Yörük ile Atilla Yörük’ün avukatı ise müvekkilleri yönünden dosyanın ayrılarak asliye ceza mahkemesine gönderilmesini taleplerini mahkemeye iletti. Mahkeme heyeti iki talebi de reddetti. Seçil Erzan ise yeni iddianamelerin kendisine tebliğ edilmediği için inceleyemediğini ve daha sonra savunma yapacağını belirtti.

“GEÇMİŞE DAYALI BİR GÜVEN İLİŞKİMİZ OLDUĞU İÇİN KABUL ETTİM”

Duruşmada söz verilen müşteki Kardiyoloji Uzmanı Dr. Deniz Güzel, “Ben Almanya’ya taşınmadan önce Seçil Erzan beni arayarak bu fondan bahsetti. Bu fona sadece bankada belli düzeydeki mevduata sahip kişilerin girebildiğini söyledi. Eski eşim de bu fonda olduğu ve geçmişe dayalı bir güven ilişkimiz olduğu için kabul ettim. Ve kendisine 125 bin dolar para gönderdim. Parayı Nazlı Can’a verdim çünkü Seçil Erzan, şube müdiresi olduğu için parayı kendisinin teslim alması halinde bir takım hukuki sorunlar oluşabileceğini söyledi. Konuyla ilgili 1 yıl sonra eski eşimle konuşabildik. Seçil’ daha önceden tanıyordum. Doktor olarak annesine birkaç defa baktım. Başarılı bir bankacı olduğu için kendisine güvendim. Nazlı Can’ı önceden tanıyordum. Seçil annesini bana getirdiğinde Nazlı Can da yanlarında olurdu” dedi.

“10 YILLIK ARKADAŞIM SIRTIMDAN BIÇAKLADI”

Tanık olarak dinlenen Denizbank’ın Avrupa Bölge Müdürü Sermin Tekin, “Seçil Erzan’ın birinci derece sicil amiriyim. 7 Nisan’da bir telefon aldım. Büyükdere şubemizde İnci Çeviker diye birinin Seçil Erzan’a ulaşmak istediğini ancak ulaşamadığını ve kendisinden şikayetçi olacağını söylediğini ilettiler. Ben de İnci hanımı benim yanıma göndermelerini istedim. İnci hanım yanıma geldiğinde, içeriye ’10 yıllık arkadaşım tarafından sırtımdan bıçaklandım’ diyerek girdi ve kötü durumdaydı. Ben de kendisini sakinleştirdikten sonra ne olduğunu anlatmasını söyledim. İnci hanım da Seçil Erzan’a para verdiğini ve Seçil’in onu sürekli oyaladığını, bu yüzden kendisini dolandırdığını düşünmeye başladığını söyledi” ifadelerini kullandı. Mahkeme, UYAP kayıt sisteminde yapılacak olan yenileme çalışması nedeniyle duruşmayı 29 Mayıs’a erteledi.

Seçil Erzan'ın yargılandığı davaya devam edildi

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş