Sarıkamış Rallisi Remed Assıstance özel etabı nefes kesti

Eksi 36 Spor Kulübü tarafından düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı Sarıkamış Rallisi, Kars’ta gerçekleştirildi. Yarışta Remed Assistance özel etabı nefes kesti. Etabın en iyi derecesini Castrol Ford Team Türkiye’den Ali Türkkan-Burak Erdener elde etti.

Sarıkamış Rallisi Remed Assıstance özel etabı nefes kesti
Yayınlama: 27.02.2024
A+
A-

Kars’ta düzenlenen ralliye, 26 araç ve 52 sporcu katıldı. Kars’ın Sarıkamış ilçesindeki Yukarı Sarıkamış, Handere ve Kızılçubuk bölgelerinde gerçekleşen yarışlarda, 7 özel etapta mücadele edildi. Organizasyonda çam ormanlarıyla çevrili beyaz örtüyle kaplı Remed Assistance özel etabı nefes kesti. 2. ve 5. etap olarak gerçekleştirilen 13,9 km uzunluğundaki Remed Assistance özel etabının en iyi derecesini, Castrol Ford Team Türkiye’den Ali Türkkan-Burak Erdener’e aitti. İkinci en iyi dereceyi GP Garage My Team takımından Ümit Can Özdemir- Kutay Ertuğrul yaptı. Üçüncü en iyi dereceyi ise Parkur Racing takımından Kerem Kazaz – Andris Malnieks elde etti.

Sarıkamış Rallisi Remed Assıstance özel etabı nefes kesti

HEYECANLI ANLAR YAŞANDI

Sarıkamış Rallisi’nin etaplarında Remed Assistance çekici ve ambulans ekipleriyle hem pilotların hem de araçların güvenliğini sağladı. Etaplarda bazı araçlar parkurdan çıkarak kara saplandı. Remed Assistance etabında ise bir yarış aracı bitiş çizgisinde şarampole yuvarlandı. Yarışın güvenliğinden sorumlu görevlilerin yardımıyla pilotlar araçtan çıkartıldı.

Dereceye giren pilotların özel ödüllerini Remed Assistance Yol ve Konut Asistans Tedarikçi Ağı Müdürü Ender Metin takdim etti. Sarıkamış Rallisi’ni değerlendiren Metin: “Sarıkamış, ülkemizin en güzel kış turizmi merkezlerinden bir tanesi. Ülkemizin tarihi açısından önemli bir yere sahip olan ve kristal kar markası olan Sarıkamış’ta yarışçıların mücadelesi ve coşkusu görülmeye değerdi. Kar ve soğuk hava şartlarını aşarak etkinliğin marka değeri olması yolunda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Türkiye’nin ilk ve tek kar ralli şampiyonasında destek sağlamaktan büyük bir memnuniyet duyduk” dedi.

Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası, 22-24 Mart tarihlerinde Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından Muğla Marmaris’te düzenlenecek olan Ege Rallisi ile devam edecek.

Sarıkamış Rallisi Remed Assıstance özel etabı nefes kesti

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş