Şampiyon ve rakip yüzücüler birlikte antrenman yapıyor

Yüzme branşında birçok başarılı sporcunun yetişmesini sağlayan Ata Spor Kulübü, bu sene şampiyon sporcuları bir araya getirdi. Dünya ve Avrupa şampiyonlukları bulunan Derin Toparlak ile Yusuf Cenkay Yılmaz, Mısırlı yüzücü Ahmed Morsy, Ada Su Ramazanoğlu ve Ceren Güran birlikte antrenman yapıyor. Antrenörleri Canberk Babaoğlu önderliğinde sıkı bir çalışma programıyla yarışlara hazırlanan sporcular, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulundu.

Şampiyon ve rakip yüzücüler birlikte antrenman yapıyor
Yayınlama: 07.12.2022
A+
A-

 

DERİN TOPARLAK: BU SENE SERBEST DALIŞ DA DÜŞÜNÜYORUM 

Tüm başarıları elde etmenin en büyük hayali olduğunu ifade eden Derin Toparlak, “Ama tabii ki gelecek hayallerimde bu başarılarımı devam ettirebilmek, genç arkadaşlara örnek olabilmek yer alıyor. Bu sene serbest dalışta da yarışmayı düşünüyorum. Derin dalış branşlarına da hep ilgim olmuştu zaten, şu anda iyi olacağımı düşünüyorum göreceğiz” dedi.

Şampiyon ve rakip yüzücüler birlikte antrenman yapıyor

“AKDENİZ PLAJ OYUNLARI ÇOK KEYİFLİ VE ÖNEMLİ BİR YARIŞ” 

Akdeniz Plaj Oyunları’na katılacağını dile getiren Derin Toparlak, “Önceki iki tanesine  katılmıştım, çok keyifli bir yarış oluyor, bizim için çok önemli yarış aynı zamanda. Avrupa şampiyonasında olduğu gibi ona da hazırlanmaya devam edeceğim” diye konuştu.

“TAKIMLARDA BU TARZ ŞEYLERİN OLMASI BENCE ÇOK DAHA İYİ”

Derin Toparlak, bu sene rakipleriyle aynı takımda yer almasını şöyle değerlendirdi:

“Takımlarda bu tarz şeylerin olması bence çok daha iyi oluyor, aynı zamanda benim için de yanımda benimle yarışa bilecek bir arkadaşımın olması beni daha çok motive ediyor. Antrenmanlar tabii ki bazı alanlarda benziyor ama çoğunlukla bizim onlardan biraz farklı çalışma sistemlerimiz var.”

“BİZİ ÖRNEK ALIYORLAR, ÇOK SEVİNİYORUZ BUNUN İÇİN” 

Yurt dışından ülkemize gelerek çalışmalarını sürdüren sporcular hakkında konuşan Derin Toparlak, “Bu sene mayıs ayında, İtalya’dan 2 tane sporcu geldi bizimle antrenman yapmaya. Bu senede işte yeni arkadaşımız Ahmed bize katıldı. Biz tabi çok seviniyoruz bunun için. Bizi örnek alıyorlar, bizimle yüzmek istiyorlar” şeklinde konuştu. 

YUSUF CENKAY YILMAZ: HEDEFİM DERİN’İ GEÇMEK

Yusuf Cenkay Yılmaz, hedefinin bu sene dünya ve Avrupa şampiyonluğu olduğunu dile getirerek, “Onun dışında şu an Türkiye’deki tek hedefim Derin’i geçmek. Derin ile birlikte yüzmek çok zevkli. İnsanı suya, antrenmana hani derece almaya, madalya almaya çok teşvik ediyor. Yüzerken çok eğleniyorum, çok zevk alıyorum” diye konuştu.  

Şampiyon ve rakip yüzücüler birlikte antrenman yapıyor

ADA SU RAMAZANOĞLU: EN BÜYÜK HEDEFİM YURT DIŞINDA DERECE YAPMAK

Antrenmanların güzel geçtiğini dile getiren Ada Su Ramazanoğlu ise, “Her zamanki gibi çok yoğun ve günden güne geliştiğimi hissediyorum antrenmanlarda. Antrenörüm dereceler aldığım zaman o gelişmeyi fark ediyor. Şu anda antrenörümle kararlaştırdığımız, dünya oyunlarına gitmek istiyorum, ona hazırlanıyorum. En büyük hedefim o, bir de yurt dışında derece yapmak istiyorum. Önceki senelerde rakiplerimi gördüm ve tarttım ona göre çalışıyorum inşallah da madalya alacağız” dedi. 

“HER SABAH 3,5’DA KALKARAK ATAŞEHİR’DEN BAKIRKÖY’E GELİYORUM” 

Ada Su Ramazanoğlu da spor yapıldığında disiplinli olunduğunu ifade ederek, “O yüzden okulda da disiplin halinde oluyorsun, mesela ben teneffüslerde soru çözüyorum açığımı kapatmak için. Antrenmanları da çok sevdiğim için antrenörüm sayesinde her sabah 3,5’da kalkarak Ataşehir’den Bakırköy’e geliyorum” diye konuştu. 

CEREN GÜRAN: DÜNYA ŞAMPİYONASINDA MADALYA ALMAK İSTİYORUM

Antrenmanların yoğun geçtiğini dile getiren Ceren Güran, “Bazen çift antrenmanlar da oluyor okulla birlikte. Normalde 5’te kalkıyorum 6’da antrenman başlıyor. 8 gibi de bitiyor. Sonrasında okula gidiyorum. Zor ama bir süre sonra alışıyorsun, artık disiplin haline geliyor, alışkanlık oluyor. Önümüzde dünya şampiyonası var serbest dalışın. Geçen sene ilk üçü kaçırmıştım. Bu sene inşallah madalya alacağım” dedi. 

AHMED MORSY: MISIR’DA ANTRENMAN İMKANI BULMAK ÇOK ZOR

Mısır’dan İstanbul’a öğrenim görmeye gelen Ahmed Morsy ise, “Buraya geldiğim için çok heyecanlıyım, İstanbul’u çok sevdim. Memleketimden daha çok farklı, ilginç şeyler görebiliyorum. Aynı zamanda antrenmanlara burada başladığım için çok mutluyum, umarım bu sene hep birlikte hedeflerimi gerçekleştirebilirim. Mısır’da genel olarak antrenman imkanı bulmak ve antrenmana zaman ayırmak çok zor oluyor bizim için. Aynı zamanda kendim için iyi anlaşabileceğim bir antrenör bulamadım. Geldiğimden beri şimdiden çok fazla şey öğrendim, takım arkadaşlarımı da çok sevdim, rakip olmak heyecanlı ama aynı zamanda eğlenceli bir şey” dedi. 

Şampiyon ve rakip yüzücüler birlikte antrenman yapıyor

CANBERK BABAOĞLU: ÇOK SERT BİR ÇALIŞMA PLANI İÇİNDEYİZ

Ata Spor Kulübü Yüzme Antrenörü Canberk Babaoğlu ise çok yoğun bir yarış takvimleri olduğunu ifade ederek, “Yarış takvimi yoğunluğundan dolayı çok sert bir çalışma planı içindeyiz. Kendimizce çok yoğun bir yol izliyoruz, önümüzde Avrupa ve dünya şampiyonası, Akdeniz Plaj Oyunları var. Gençlerde ve büyüklerde takımımız artık daha kalabalık, hedeflerimiz daha yüksek oldu. Birçok sporcumuz hedeflerini yüksek tutabiliyor daha yüksek hedeflere doğru. İnşallah daha güzel sonuçlar için bu sene de hedefimiz, amacımız, altın madalya ve bayrağımızı göklere çekebilmek, İstiklal Marşımızı okutabilmek. Bu gururu yaşatmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. 2019’da ilk madalyamızı aldığımızda hedeflerimiz çoktu, en büyük amaçlarımızdan biri de buydu. Bir sporcu imkansız denilebilen bir madalyaya ulaşabilmesi, birçok sporcunun da vizyonunu genişletti. Bununla birlikte de sporcularımız artık hedeflerini en yükseğe koyabiliyorlar ve çok çalışırlarsa ve inanırlarsa bunun olacağını biliyorlar” dedi.

“SÜREKLİ BİR İVME KAZANIYORUZ” 

Takımda güzel bir arkadaşlık ortamı olduğunu vurgulayan Canberk Babaoğlu, “Bunun yanında çok da büyük bir rekabet var. Sporcular önce takımlardaki antrenmanlarda birbirlerini geçmeye çalışıyorlar, birbirlerini taşıyorlar hep ileri doğru. Sürekli bir ivme kazanıyoruz. Tatlı bir rekabet var. Bu olacak ki sonucu güzel yansısın. Hedefimiz artık kürsülerde bir tek sporcumuzu görmek değil de birden fazla sporcumuzu göreceğimize inanıyoruz” diye konuştu. 

“ÜLKEMİZİN DEĞERİ GİDEREK ARTIYOR” 

Türk sporcuların yurt dışında çok büyük saygınlık kazandığını ifade eden Canberk Babaoğlu, “Çok daha büyük işlere imza atıyorlar belki eskiden gittiğimizde çekinerek, korkarak gittiğimiz yarışlara artık biz gittiğimizde en büyük rakipleri biz olarak görüyorlar. Yurt dışında aldığımız başarılardan sonra sporcularımız yurt dışında kamplara giderken ve antrenörlerle çalışırken şu anda bizim bu gururu yaşamamız ayrı bir mutluluk. Mısır’ın bir dünya şampiyonu sporcusu bizim takımımıza geldi. Bu sezonu bizimle geçirecek. İtalya’da bir dünya şampiyonu sporcusu, geçen sene bizimle antrenman yapmaya geldi. İnsanlar başarılara saygı duyuyor ve burada olmak istiyorlar. Ülkemiz çok büyük bir değer ve değeri git gide artıyor. Bu sporumuz ve branşımızda daha büyük bir değer olmaya başladı” şeklinde konuştu.

SAİT BABAOĞLU: HEDEFİMİZ KÜRSÜNÜN TAMAMINDA YER ALMAK 

Bakırköy Ata Spor Kulübü Kurucu Başkanı Sait Babaoğlu, dünya ve Avrupa şampiyonun sporcular yetiştirdiklerini ifade ederek, “Dünya şampiyonasında rakipler bu kulüpte. Sporcularımız hem Avrupa hem de dünya şampiyonasında yüzüyorlar, bu Türkiye için büyük bir gurur. Canberk hocamın bana söylediğine göre hedefimiz kürsüde İstiklal Marşı söylenirken arka tarafta en az iki tane bayrağımız olacak. Hedefimiz 3 tane Türk bayrağımızın altında hem Avrupa ve dünya şampiyonalarında İstiklal Marşımızı okutmak. Sanırım bu da Türkiye tarihinde bir ilk olacak. Derin Toparlak dünyada bir ilki gerçekleştirdi. 3 ayrı branşta büyüklerde ve dünyada şampiyon olan tek sporcu. Ciddi bir lokomotif oldu” dedi.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş