SAF Nutrition 15 milyon dolar değerlemeyle 750 bin dolar yatırım aldı

Bitki bazlı gıda ve atıştırmalık üreticisi SAF Nutrition Seri A öncesi köprü yatırım turunda melek yatırımcılardan 15 milyon dolar değerlemeyle 750 bin dolar yatırım aldı.

SAF Nutrition 15 milyon dolar değerlemeyle 750 bin dolar yatırım aldı
Yayınlama: 07.12.2022
A+
A-

Yatırıma ilişkin görüşlerini paylaşan SAF Nutrition Kurucu Ortağı Tolga Tunçsav, “2022’yi Seri A öncesi köprü finansman turumuzda mevcut yatırımcılarımız Belis Üstünel, Şule Zorlu ve Özge Yürür’ün yanı sıra Ömer Üstünel’in de katıldığı melek yatırımcılarımızdan aldığımız 750 bin dolar yatırımla tamamlıyoruz. Aldığımız yatırımla yurt dışı operasyonlarımıza ağırlık vererek mağazacılık tarafında büyümeyi hedefliyoruz” dedi.

BESLEYİCİ GIDA VE SAĞLIKLI ATIŞTIRMALIK PAZARI BÜYÜYOR

Pazar araştırması şirketi Data Bridge’in verileri, küresel besleyici gıda pazarının 2029’da 11 milyar dolarlık bir büyüklüğe ulaşacağını gösterdi. Sağlıklı atıştırmalık pazarında ise 2030’a kadar yıllık yüzde 6,6 bileşik büyüme beklendiği görüldü. Son yıllarda tüketicilerin beslenmeye, tercih ettikleri gıdalara ve sağlıklı yaşamaya dair daha çok düşündüğünü belirten Tunçsav, “SAF Nutrition olarak tüm iyiliklerin doğada olduğu inancıyla ürünlerimizi doğanın öz lezzetleriyle tasarlıyor, tüketicilerin kendilerine, sağlıklarına ve bedenlerine gösterdikleri özene destek olacak ürünlere imza atıyoruz. Süper gıdalar, bitki bazlı protein karışımları, sağlıklı atıştırmalıklar, vegan köfte gibi hazır gıdalar, çocuklara ve sporculara özel ürünlerle her geçen yıl genişleyen bir ürün yelpazesi sunuyoruz. Oluşturduğumuz güvenilir tedarik sistemiyle üretim yaparken doğaya saygı duymayı, dünyanın dört bir yanından yerel çiftçilerin mahsullerini kullanmayı da önemsiyoruz. Yatırımcılarımızın bize duyduğu güvenden aldığımız güç ve organik, glutensiz, yüzde 100 doğal, ilave şekersiz, tamamen bitkisel ve katkısız ürünlerimizle, Türkiye’nin küresel sağlıklı atıştırmalık pazarındaki öncü rolünü uluslararası pazarlarda da göstermek için çalışacağız. Yurt dışındaki ilk faaliyetlerimize Birleşik Krallık ve Almanya pazarlarında başladık” diye konuştu.

“DOĞRU İŞ FİKRİ, DOĞRU MARKA İMAJI VE NİTELİKLİ ÜRÜNLER TÜKETİCİDE KARŞILIK BULUYOR”

Belis Üstünel, Şule Zorlu ve Özge Yürür’ün katıldığı tohum yatırım turlarını 2021’in son aylarında tamamladıklarını hatırlatan Tunçsav, değerlendirmelerini şu ifadelerle sonlandırdı:

“Bir yıl sonra bir melek yatırımcıyı daha bu başarı hikayesine ortak ediyoruz. Bu süreçte değerlememizi 10 milyon dolar artırmamız, doğru iş fikrinin, doğru bir marka imajı ve nitelikli ürünlerle buluştuğunda tüketicide karşılık bulabileceğini kanıtlıyor. 2020’de iş dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan Stevie Awards’ta kazandığımız ödülle başarımızı uluslararası ölçekte de tescillemiştik. 750 bin dolarlık yatırımla uluslararası pazarlardaki faaliyetlerimize hız verirken, bir yandan ülkemizde fiziksel mağazalardaki varlığımızı artıracağız. Temmuz ayında Kanyon’da açtığımız mağazamızla başladığımız ve tüketicilerimizle kurduğumuz duygusal bağı fiziksel satış noktalarındaki tutarlı deneyimlerle somutlaştırma yolunda attığımız önemli adımlara yenilerini ekleyeceğiz.”

 

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş