Rektörlerden, Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Tayeh’in öldürülmesine kınama

Türkiye’deki üniversitelerin rektörleri, İsrail saldırısında hayatını kaybeden Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sufyan Tayeh için ortak mesaj yayınladı. Mesajda, İsrail’in saldırıları kınandı.

Rektörlerden, Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Tayeh’in öldürülmesine kınama
Yayınlama: 03.12.2023
A+
A-

Türkiye’deki üniversitelerin rektörleri, 24 Kasım’da yürürlüğe giren ateşkes ve esir takası anlaşmasından sonra, İsrail’in tekrar saldırılara başlamasını kınadı. Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, kınama mesajını sosyal medya hesabından paylaştı. Mesajda, şu ifadelere yer verildi:

“Bir haftalık insani aranın ardından; gelecek adına bir umut ve hayata tutunma mücadelesi veren, pek çoğu savunmasız masum bebek, çocuk, kadın ve yaşlı insanların zor koşullarda yaşadığı, işgal altındaki Gazze Şeridi’nin kuzeyinde yer alan Cibaliye Mülteci Kampının, 2 Aralık tarihinde bombalanması sonucu yüzden fazla masum Filistinli kardeşimiz şehit edilmiştir. Aynı saatlerde, Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sufyan Tayeh, çocukları ve aile yakınlarıyla birlikte, İsrail savaş uçaklarının Cibaliye’nin El-Faluce bölgesine düzenlediği saldırılarda, bizzat evi hedef alınarak şehit edilmiştir. 7 Ekim 2023 tarihinden beri Filistin ve Gazze’deki sivil kişi ve kuruluşları, hastane ve eğitim kurumlarını, eğitimcileri, akademisyenleri, bilim insanlarını doğrudan hedef alan bu terör saldırılarını ve bu vahşi saldırganlığa sağlanan açık ve gizli destekleri en ağır şekilde kınıyoruz ve tüm dünyanın bu duruma tepki göstermesi, kayıtsız kalmaması gerektiğini bir kez daha önemle vurguluyoruz. Gazze İslam Üniversitesi Rektörü Merhum Prof. Dr. Sufyan Tayeh’e ve yakınları ile bu süreçte hayatını kaybeden tüm Filistinli masumlara Yüce Allah’tan rahmet; tüm Filistinli kardeşlerimize başsağlığı diliyor, uluslararası tüm aktörleri bu insanlık suçunu önleme konusunda sorumlu ve insanca davranmaya davet ediyoruz.”

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş