Rektör Erdal The First World Open University President Forum’a katıldı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. FUAT ERDAL, ÇİN HALK CUMHURİYETİ’NİN BAŞKENTİ PEKİN’DE GERÇEKLEŞEN VE THE OPEN UNİVERSİTY OF CHİNA TARAFINDAN DÜZENLENEN “CREATİNG A NEW WORLD TOGETHER: THE İNİTİATİVE OF OPEN EDUCATİON DİGİTALİZATİON ADDRESSİNG THE COMİNG CHALLENGES-THE FİRST WORLD OPEN UNİVERSİTY PRESİDENTS FORUM” ADLI FORUMA ÇEVRİM İÇİ OLARAK KATILDI.

Rektör Erdal The First World Open University President Forum’a katıldı
Yayınlama: 24.05.2023
A+
A-

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Çin Halk Cumhuriyeti’nin başkenti Pekin’de gerçekleşen ve The Open University of China tarafından düzenlenen “Creating a new world together: The initiative of open education digitalization addressing the coming challenges-The First World Open University Presidents Forum” adlı foruma çevrim içi olarak katıldı.

Çin, Endonezya, İngiltere, Kanada, Kosta Rika, Malezya, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri ve Türkiye dâhil olmak üzere birçok ülkeden üniversite rektörlerinin katıldığı söz Forum’da açıköğretim sistemlerinin dijitalleşmesinin önündeki zorluklar ele alındı.

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal, Forum’da gerçekleştirdiği konuşmasında Anadolu Üniversitesinin dijitalleşmeye verdiği öneme değinerek açık ve uzaktan eğitim hususunda 40 yıllık deneyim ve bilgi sahibi olduklarını dile getirdi. Rektör Erdal konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Eğitimde açıklık felsefesi, sosyal adaleti, fırsat eşitliğini ve bilginin insanlığın ortak varlığı olduğu fikrini destekleyerek yaşam boyu öğrenme süreçlerini hızlandırır. Anadolu Üniversitesi olarak dijital çağın ve kriz zamanlarının yükseköğretime ve özellikle açık üniversitelere getirdiği zorlukların ve fırsatların farkındayız. Bilgi birikimimizi ve deneyimimizi en iyi şekilde insanlığın yararına katkıda bulunmaya ve toplumsal sorunları çözmeye adamaya kararlıyız. Zorlukların üstesinden gelmek ve daha iyi bir dünya oluşturmak için açık üniversitelerle iş birliği yapmaya ve deneyimlerimizi paylaşmaya da hazırız.”

Rektör Erdal’ın Forum’da sunmuş olduğu bildiri “Journal of International Education” isimli dergide de yayınlandı.

sonbasin.com / İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş