Ramazan Pidesi Fiyatları 2023: İstanbul, Ankara, İzmir Ramazan pidesi fiyatları ne kadar, kaç TL?

Müslüman alemi perşembe günü başlayacak olan Ramazan ayının heyecanını yaşarken, Ramazan pidesi fiyatları konusunda açıklama geldi. Ramazan Pidesi Fiyatları 2023: İstanbul, Ankara, İzmir Ramazan pidesi fiyatları ne kadar, kaç TL?

Ramazan Pidesi Fiyatları 2023: İstanbul, Ankara, İzmir Ramazan pidesi fiyatları ne kadar, kaç TL?
Yayınlama: 20.03.2023
A+
A-

Ramazan pidesi fiyatları! Müslüman alemi perşembe günü başlayacak olan Ramazan ayının heyecanını yaşarken, Ramazan pidesi fiyatları konusunda açıklama geldi. Ramazan Pidesi Fiyatları 2023: İstanbul, Ankara, İzmir Ramazan pidesi fiyatları ne kadar, kaç TL? Detaylar…

RAMAZAN PİDESİ FİYATLARI

Ramazan ayının başlamasına 3 gün kala Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, pide fiyatını açıkladı. Balcı, Türkiye genelinde 300 gramlık Ramazan pidesinin 10 TL’den satılacağını söyledi.

“YÜZDE 60-62 FİYAT DEĞİŞİKLİĞİ MEYDANA GELDİ”

Ramazan pidesi fiyatını duyuran Balcı, “Yaklaşan Ramazan ayının ülkemize, milletimize hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu sene Türkiye genelinde azami uygulanacak fiyat, 300 gramı 10 TL olarak uygulanacaktır; kilogram fiyatı 33 TL. Bu sene yaklaşık %60-62 fiyat değişikliği meydana gelmiş oluyor. Ordu ilinde 10 liradır, Rize’de 300 gr pide 10 lira, Tekirdağ 310 gr 10 lira, Bursa’da 10.50 lira, Kocaeli’de 310 gr pide 10 lira olduğunda kg 32.25’e geliyor. Her ildeki odaklarımız kendi maliyet hesabını yaparak tarifesini almış oluyor. Tarifenin dışında bir uygulama söz konusu olmamıştır.” ifadelerini kullandı.

EKMEK FİYATI DEĞİŞECEK Mİ?

Ekmeğe zam gelip gelmeyeceği hakkında da değerlendirmede bulunan Balcı, “Ekmek fiyatında bir değişiklik yok ülke genelinde. Ekmek 5TL; gündemimizde ekmek fiyatında bir değişiklik bulunmuyor.” dedi.

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş