Online doktor, e-reçete, akciğer filmi, check-up gibi sağlık hizmetleri ev konforunda sunuluyor

İzmir’in Dikili ilçesindeki Kalem Adası’ndaki bir otelde, ünlü isimler ile yaza merhaba etkinliği yapıldı. Ana teması sağlık ve güzellik olan etkinliğin ev sahipliğini Yağmur Kalyoncu üstlendi. Medical Park Hastaneler Grubu’nun yeni mobil uygulaması Happ Health ile ‘Dijital Sağlık ve Evde Sağlık konuları ele alındı. MedicalPark Göztepe Hastane Kompleksi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Muzaffer Aloğlu, Happ Health uygulamasıyla, Zaman sıkıntısı olan, hastaneye ulaşamayan, özellikle yaşlı ve evde bakım gerektiren kişilere evde sağlık birimimiz daha kolay bir şekilde ulaşabiliyor. Evde sağlık birimimiz; akciğer filmi, ultrason, EKG gibi görüntüleme hizmetlerini, check-up, laboratuvar işlemlerini evde yapılabiliyor dedi.

Online doktor, e-reçete, akciğer filmi, check-up gibi sağlık hizmetleri ev konforunda sunuluyor
Yayınlama: 10.06.2024
A+
A-

Yağmur Kalyoncu ve Happ Health iş birliğinde düzenlenen ‘sağlık ve güzellik’ etkinliği, yaz aylarına girilmesi ile cilt sağlığı, evde bakım hizmetleri ve online sağlık temalarıyla İzmir’in Dikili ilçesindeki Kalem Ada’sında Oliviera PrivateIsland Hotel’de gerçekleştirildi. Etkinlikte ‘Hep Sağlık’ sloganıyla Medical Park’ın Happ Health uygulaması anlatıldı. Happ Health uygulamasıyla etkinliğe katılmak için adada bulunan misafirlere gerekli müdahalelerde bulunuldu. Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Muzaffer Aloğlu, Happ Health uygulaması ile evde birçok sağlık hizmetlerinden yararlanılabildiğini belirtip, “Covid salgınından sonra insanların evden çalışma gibi yaşam tarzlarında değişiklik oldu. Bu durumun sağlık konusuna da yansımaları oldu. Artık zaman ve sağlık çok değerli. O yüzden evde sağlık birimiyle, zaman sıkıntısı olan, hastaneye ulaşamayan, özellikle yaşlı ve evde bakım gerektiren kişilere daha kolay bir şekilde ulaşılabiliyor” dedi.

Online doktor, e-reçete, akciğer filmi, check-up gibi sağlık hizmetleri ev konforunda sunuluyor

‘EVDE KAPSAMLI BİR SAĞLIK HİZMET SUNABİLİYOR’

Happ Health uygulamasının diğer faydasının ise acillerde yaşanan yoğunluğun biraz hafiflemesini sağlayacağını aktaran Uzm. Dr. Aloğlu, “Acillerdeki yoğunluktan dolayı ciddi hasta ve daha hafif hasta ayrımının yapılması zorlaşabiliyor. Evde sağlık birimimiz; bu kişilerin akciğer filmi, ultrason, EKG gibi görüntüleme işlemlerini, check-up, laboratuvar işlemlerini evde yapılabiliyor. Dolayısıyla kapsamlı bir hizmet sunabiliyoruz. Bütün bu hizmetleri alanında tecrübeli, yıllardır sağlık alanında çalışmış sağlık profesyonelleri tarafından kurumsal bir kimlik çerçevesini yürütüyoruz. Dünyanın her yerinde artık nüfus yaşlanıyor. Bu nedenle de evde bakım hizmetlerinin önemi daha da artıyor” diye konuştu.

Online doktor, e-reçete, akciğer filmi, check-up gibi sağlık hizmetleri ev konforunda sunuluyor

‘HER ZAMAN ULAŞILABİLİR OLMAYI HEDEFLİYORUZ’

Medical Park ailesinin yeni online sağlık uygulaması olan Happ Health’den bahseden Veri Yönetimi ve İş Geliştirme Müdürü Tuğba Çavuş da “Bu uygulamamızla birlikte hastanelerimizde verdiğimiz kaliteli hizmeti, hastanelerimiz dışında da vererek her zaman ulaşılabilir olmasını hedefliyoruz. Evde sağlık hizmetlerimizle, talep edilen noktalarda kişilere ulaşarak sağlık hizmeti vermeyi hedefliyoruz. Ayrıca bünyemizdeki psikologlar, diyetisyenler ve 3 binden fazla uzman doktorumuzla uygulamamız üzerinden görüşüp, uzman doktor görüşü alarak, e-reçetenizi alarak hızlıca tedavi seçenekleri mümkün hale geliyor. Bu adada Yağmur Kalyoncu’nun davetiyle birlikte misafirlerimiz için ‘Hep sağlık’ dedik. Onlarla burada bulunmaktan ve farkındalık yaratmaktan çok mutluluk duyuyoruz” dedi.

Online doktor, e-reçete, akciğer filmi, check-up gibi sağlık hizmetleri ev konforunda sunuluyor

‘ETKİNLİKTE SAĞLIK, GÜZELLİK, EĞLENCE BİR ARAYA GELDİ’

Oliviera Private Island Hotel’de düzenlenen sağlık ve güzellik etkinliğiyle ilgili bilgi veren Yağmur Kalyoncu ise “3 günlük bir program hazırladık. Program akışımızda; sağlık, güzellik, eğlence bir araya geldi. İzmir’in Dikili ilçesindeki Kalem Adası’ndayız. Kalem Adası doğası bozulmamış, sürdürülebilirlik vurgusu olan ve hayvan dostlarımızın yaşam alanlarına saygı gösteren özel bir alan. O nedenle popüler mekânları tercih etmedik, sürdürülebilir bir dünya için burayı seçtik. 3 gün boyunca sağlık, güzellik ve eğlence bir arada olacak. Burada çok değerli oyuncu arkadaşlarım ve influencer arkadaşlarım var. Etkinliğimin amaçlarından biri de özellikle de kadın hastalıkları ve kanser konusunda farkındalık yaratmak. Yaz mevsiminde olduğumuz için de cilt kanseri ve HPV konusuna dikkat çekip, farkındalık yaratmak da istiyorum” dedi.

‘ANA TEMAMIZ FARKINDALIK VE SAĞLIK ÜZERİNE KURULDU’

‘Gülmek eğlenmek etkinliğimizin bir parçası ama ana teması farkındalık ve sağlık üzerine kuruldu’ diyen Kalyoncu, “Sağlık söz konusu olunca bildiğimiz güvendiğimiz isimlerle hareket etmek zorundayız. Bu noktada da Happ Health Evde Sağlık Platformuyla beraber ilerledik. Gerçekten de iyi bir fikirmiş. Çünkü ada koşullarında alerjisi olanlar, çeşitli birtakım rahatsızlıkları olanlara da yerinde müdahale edilmiş oldu. Ayrıca adada güne yine sağlık için Ece Vahapoğlu’yla güne merhaba adında yoga ile başladık. Yaz ayında sistit gibi ürolojik hastalıklarda artış söz konusu. Buralarla ilgili kadınların ıslak bikiniyle durmamasıyla ilgili bilgilere yer vererek bilinçlendirme yaptık. Sağlıklı menüler oluşturmaya çalıştık. Özellikle yaz mevsiminde yeme içme alışkanlıklarımızı bir ‘tık’ değiştirmeliyiz. Bununla ilgili de beslenme önerilerinde bulunduk” diye konuştu.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş