Necip Fazıl Kısakürek vefatının 40. Yıldönümünde yad edildi

KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİNE BİR YENİSİNİ DAHA EKLEYEN AFYONKARAHİSAR BELEDİYESİ, VEFATININ 40. YILDÖNÜMÜNDE NECİP FAZIL KISAKÜREK’İ, ÜNLÜ MÜZİSYEN VE PİYANİST YÜCEL ARZEN’İN İCRA ETTİĞİ ESERLERİYLE ANDI.

Necip Fazıl Kısakürek vefatının 40. Yıldönümünde yad edildi
Yayınlama: 07.11.2023
A+
A-

Kültür sanat etkinliklerine bir yenisini daha ekleyen Afyonkarahisar Belediyesi, vefatının 40. yıldönümünde Necip Fazıl Kısakürek’i, ünlü müzisyen ve piyanist Yücel Arzen’in icra ettiği eserleriyle andı.

Afyon Kocatepe Üniversitesi Atatürk Kongre Merkezi’nde düzenlenen anma gecesinde ünlü müzisyen Arzen, orkestra eşliğinde Kısakürek’in şiirlerinden bestelenen “Sakarya Türküsü”, “Şarkımız Bizim”, “Utansın”, “Kaldırımlar”, “Surda Bir Gedik Açtık” eserlerini söyledi.

Müzisyen ve aynı zamanda 28. dönem AK Parti İstanbul Milletvekili Yücel Arzen, birbirinden güzel eserlerini müzikseverlerin beğenesine sundu. Anma gecesi büyük bir beğeni ve ilgiyle izlendi. Yoğun bir katılımın gösterildiği Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Gecesi’nde duygusal anlar yaşandı. Milli bir edebiyatçı olan Necip Fazıl Kısakürek’in hayatının yanı sıra Filistin’de yaşanan insanlık dışı zulme yönelik önemli kesitlerin de paylaşıldığı programda tam bir anma gecesi konsepti gerçekleşti.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve eşi Sevim Zeybek’in ev sahipliğinde düzenlenen geceye Afyonkarahisar Vali Yardımcısı Betül Büyükkılıç, Afyonkarahisar Milletvekilimiz İbrahim Yurdunuseven, İkmal ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Numan Yöner, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih Karabacak, Afyonkarahisar Baro Başkanı Turgay Şahin, kurum müdürleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Necip Fazıl Kısakürek vefatının 40. Yıldönümünde yad edildi
Necip Fazıl Kısakürek vefatının 40. Yıldönümünde yad edildi
sonbasin.com / İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş