Müzik festivalinde çekilen görüntüler ülkede infial yarattı! Üst araması yaparken kadınların özel bölgelerine dokundular

Tayland’ın başkenti Bangkok’ta düzenlenen festivalde, kadın güvenlik görevlilerinin üst araması sırasında kadınlara cinsel tacizde bulunduğu iddiası gündem yarattı. Paylaşılan videolarda görevlilerin kıyafetler üzerinden kadınların özel bölgelerine dokundukları görüldü. Festivaldeki kadınlardan biri, “Mememe doğrudan dokundular” derken, organizatörler güvenlik gerekçesiyle bu aramanın şart olduğunu belirtti.

Müzik festivalinde çekilen görüntüler ülkede infial yarattı! Üst araması yaparken kadınların özel bölgelerine dokundular
Yayınlama: 16.08.2023
A+
A-

Bangkok’ta bir müzik festivalinde güvenlik görevlilerinin birçok kadın müzikseverin özel bölgelerine dokunarak üst araması yaptığı anlara ait görüntüler infial yarattı.

KIYAFETLER ÜZERİNDEN KASIK BÖLGESİNE DOKUNDULAR

Mağdurlar, BITEC Bang Na’da düzenlenen 3 günlük 808 Festivali’ne giriş yapmadan önce arama yapılırken, özel bölgelerine güvenlik görevlileri tarafından dokunulduğunu iddia etti. Festivale katılan Hitomi Okemoto basına verdiği röportajda, güvenlik görevlilerinin festivale giriş yapan kadınların hepsine uygunsuz şekilde ve kıyafetleri üzerinden kasık bölgelerine dokunduklarını belirterek, “Mememe doğrudan dokundular” dedi.

“DİĞER KADINLAR DA KORKTU VE İĞRENDİ”

Öte yandan diğer katılımcıların elle taciz edildiği görüntü ve videolar da yayınlandı. Okemoto sözlerine şöyle devam etti: ” Tayland‘da diğer festivallere de gittim ve böyle bir cinsel vücut araması yaşamadım. Çok fazla, diğer kadınların da iğrenmiş ve korkmuş hissettiğini düşünüyorum. Bu şekilde kadınları taciz ettikten sonra umarım gelecek yıl para kazanamazlar.”

Müzik festivalinde çekilen görüntüler ülkede infial yarattı! Üst araması yaparken kadınların özel bölgelerine dokundular

“UYUŞTURUCU ARIYORLARDI” DİYE SAVUNDULAR

Bir Taylandlı muhabir de, güvenlik görevlilerinin insanların iç çamaşırlarının altından kadın ve erkeklere çıplak ellerle dokunduğuna tanık oldu. Birçok kadın, güvenlik görevlilerinin kadınları erkeklerden daha fazla hedef aldığını düşündü. Festival organizatörleri, özel güvenlik görevlilerini “uyuşturucu arayan polis” olarak savundu ve “Bunun üzerinde kontrolümüz yok” dedi.

“HER FESTİVAL VÜCUT ARAMALARINA TABİDİR”

Güvenliğin çıplak göğüslere dokunmasını da savunan festival organizatörleri, “Her festival vücut aramalarına tabidir. Standart bir prosedürdür. Bu konuda giriş alanında yazılı bir işaret var” ifadelerini kullandı. Mağdur Okemoto ise böyle bir işaret görmediğini söyledi.

“İNSANLAR UYUŞTURUCULARI GİZLİ YERLERE SAKLIYORLAR”

Güvenlik AF Takımının güvenlik sorumlusu Eiw, uygunsuz dokunmanın farkında olmadığını ve sadece emirleri takip ettiklerini belirterek; “Çalışma şeklimiz, uyuşturucuların festival alanına girmesini engellemektir. İnsanların getirdiği uyuşturucuları ulaşamayacağımız gizli yerlere saklandığı bir gerçek. Sadece işimizi yapıyorduk. Festivalin üçüncü gününe gelindiğinde, uyuşturucu taşıyan insan sayısı arttı, en az 100 kişi. Fotoğraflarını çekip polise gönderiyoruz. Sadece herkes için güvenli bir alan sağlamak ve insanları uyuşturucu kullanmamaları konusunda uyarmak istiyoruz” dedi.

Festivalin medya ilişkileri basın danışmanı ise, güvenlik ekibini kiraladıklarını söyledi ve bu yılki sıkı uyuşturucu politikasından dolayı aramaları “gereklilik” olarak savundu.

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş