Murat Sancak, TFF’yi istifaya davet etti

Süper Lig ekiplerinden Adana Demirspor’un eski başkanı Murat Sancak, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve tüm kurullarını istifaya çağırdı.

Murat Sancak, TFF’yi istifaya davet etti
Yayınlama: 01.04.2024
A+
A-

Sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yapan Sancak, şu ifadeleri kullandı;

“Güçlünün TFF’si, emirle karar veren disiplin kurulu, çeteleşmiş MHK, adil karar veremeyecek tahkim, futbol severler nezdinde yok hükmündesiniz artık. Ben daha önce söylemiştim, seyirci sahaya inmemeli, inerse futbolcu refleks olarak karşılık verir. 4 büyük kulüp için de söylemiştim, benim görüşüme katılıyorsan disiplin talimatını değiştirir ondan sonraki olayları o karara göre sonuçlandırırsın, önceden olmuş bir disiplin suçu öncekiler gibi karara bağlamak ve müteakip eden salı günü sevk ve ilk perşembe günü karar vermek mecburiyetiniz varken, keyfi olarak 13 gün sonra sevk etmek ve üstelik tedbirsiz olarak karar vermeniz, ne kadar korkak ve eyyamcı olduğunuz ortaya çıkmıştır.

Misyonunuzu tamamladınız, gitmiyorsanız, sizin yöneticilerinize sesleniyorum, onuru şerefi olan bu yönetimde kalmaz, kalan sizler de bu trajikomik karara ortaksınız. Fenerbahçe büyük camiadır, onları da töhmet altında bıraktınız, bu yanlış karar da onları rahatsız eder. Fenerbahçe ligden çekilmesin ya da kupa maçını oynasın diye şirinlik yapıyorsanız, ne Fenerbahçe camiası yutar, ne de futbolseverler.

TFF ve tüm kurullarını istifaya davet ediyorum. Düşün futbol camialarının yakalarından, bütün futbol takımları yöneticilerine, bu liglerde figüran olmayın, sesiz kalırsanız, siz de figüran olarak kalacaksınız.. Bir futbol sever açıklaması.”

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş