Münevver Karabulut’un vahşice katledildiği villa yıkıldı

Münevver Karabulut cinayetinin işlendiği villa kentsel dönüşüm kapsamında yıkıldı. “Lanetli ev” olarak anılan villanın yerine 12 katlı apartmanlar yapılacak.

Münevver Karabulut’un vahşice katledildiği villa yıkıldı
Yayınlama: 19.05.2023
A+
A-

İstanbul Bahçeşehir’de 3 katlı evlerden oluşan Şelale Evleri Sitesi, 3 Mart 2009 günü işlenen Münevver Karabulut cinayeti ile duyuldu. Türkiye’de kadın cinayetlerinin simge ismi haline gelen Karabulut’un öldürüldüğü o ev hakkında ise 2021 yılında yıkım kararı çıktı.

Münevver Karabulut'un vahşice katledildiği villa yıkıldı

12 KATLI APARTMANLAR YAPILACAK

Kentsel dönüşüm kapsamında başlatılan projede “Lanetli Ev” olarak hatırlanan villa dün yıkıldı. Villanın yerine 12 katlı bloklardan oluşan site yapılacak.

Münevver Karabulut'un vahşice katledildiği villa yıkıldı

“DOĞA KATLİAMI YAŞANIYOR”

Villanın çevresinde yaşayan vatandaşlar ise yıkıma başlanılırsa diğer villalara da sıçrayacağını ve Bahçeşehir’in yatay yapılaşma geleneğinin ortadan kaybolacağını savundu. Karabulut cinayetinin yaşandığı villa yıkımı hakkında konuşan mahalle sakini Kudret Çelebi, “Bu sitede bir kadın katledildi, bir kadın cinayeti işlendi. Genç bir kızımız maalesef burada katledildi. Bugünlerde maalesef ki aynı yerde bir doğa katliamı yaşanıyor” diyerek yapılması planlanan yüksek katlı binalara tepki gösterdi.

İstanbul Seçim Sonuçları İstanbul Yerel Seçim Sonuçları 2019 İstanbul Genel Seçim Sonuçları 2018
sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş