Milli sporcular, 2024 Paris Olimpiyatları’ndan umutlu

Milli sporcular Taha Akgül, Tuğba Danışmaz, Hatice Kübra İlgün ve Hakan Reçber, 2024 Paris Olimpiyatları’nda başarılı olacaklarını belirterek Türkiye’yi gururlandırmak istediklerini ifade etti.

Milli sporcular, 2024 Paris Olimpiyatları’ndan umutlu
Yayınlama: 21.03.2024
A+
A-

TMOK Başkanı Uğur Erdener, BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, milli güreşçi Taha Akgül, milli tekvandocular Hatice Kübra İlgün ve Hakan Reçber, milli atlet Tuğba Danışmaz BtcTurk ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) arasında imzalanan sponsorluk anlaşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı. TMOK Başkanı Uğur Erdener, BtcTurk’un verdiği desteğin önemine değinerek, “İki tarafın da birbirine verecek çok şeyi var. Olimpiyatlara ilk defa 100 yıl önce katıldık. Bu sene de rekor kırmak istiyoruz. BtcTurk’un desteklediğ 21 sporcu var. Sağladıkları destek gerçek anlamda büyük önem taşıyor. Bu destekle birlikte yeni madalya rekoruna ulaşağız” diye konuştu.

Sporcuların başarıya odaklanması gerektiğini vurgulayan Erdener, “Sporcunun geçim sorunu olmaması lazım. Bu tür destekler, sporcuya finansal anlamda katkı sağlar. Sporcular da böylece hedefe odaklanabilir. Sporcuların yaşamını kolaylaştırmamız lazım. Sağlanan destek bu yüzden çok önemli. Temel hedefimiz gençlerimiz ve geleceğimiz. Geleceğimiz için gençlere gözümüz gibi bakmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

ÖZGÜR GÜNERİ: TÜRK SPORUNUN YANINDA OLMAK İSTİYORUZ

BtcTurk CEO’su Özgür Güneri, Türk sporunu desteklemek için sürekli adımlar attıklarını belirterek, “11 yıllık bir markayız. 6 milyon kullanıcımızın gücüyle Türk sporunun yanında olmak istiyoruz. Futbol ve voleybol milli takımlarını her yaş kategorisinde destekliyoruz. TMOK ile beraber olimpiyatlarda bizi temsil edecek 21 sporcunun yanında olmak bizim için mutluluk verici” dedi.

Madalyanın kendileri için ikinci planda olduğunu anlatan Güneri, “Bizim için önemli olan sporcularımızın, bayrağımızı orada gururla ve şerefle temsil etmeleri. Hepsi işlerini son derece iyi yapan insanlar. Madalya gelmiş veya gelmemiş o bizim için ikinci planda. Zaten onların hedefleri çok büyük. Bizim üstümüze düşen de işini çok iyi yapan, yeni nesillere örnek olabilecek bu sporcu arkadaşlarımıza sonuna kadar destek olabilmek. Umarım önümüzdeki yıllarda da bu desteğimiz artarak sürer” şeklinde konuştu.

TAHA AKGÜL: SPORCULARIN BU DESTEKLERLE MOTİVASYONU ARTIYOR

Verilen desteklerle sporcuların motivasyonunun arttığını belirten milli güreşçi Taha Akgül, “BtcTurk, sporculara olimpiyat yolunda destek oluyor. Sporcularımızın da bu destekle motivasyonu artıyor. Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütlerinden bir olan TMOK’la da bu anlaşmanın gerçekleşmesi bizim için gurur verici. Kendilerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

TUĞBA DANIŞMAZ: BU DESTEĞİN KARŞILIĞINI VERECEĞİME SÖZ VERİYORUM

Milli atlet Tuğba Danışmaz, kendilerine verilen desteğin bir sorumluluğunun olduğunu belirterek şunları kaydetti:

“Amatör olarak biliniyor olabiliriz ama biz de profesyonel olarak çalışıyoruz ve burada sahip çıkıldığımızı hissediyoruz. Bu desteğin elbette sorumlulukları var. Eksik kalma veya başarısızlık korkusu olabilir. Antrenmanlarıma ve antrenörlerime güvendiğim için bu desteğin karşılığını vereceğime söz veriyorum”

Sponsorluk anlaşmalarının önemine değinen Tuğba, “Böyle destekler geldiğinde sporcular, daha rahat bir kafayla müsabakaya çıkıyor. Böyle destekler olmadığında ‘Bunun üstesinden nasıl geleceğim’ diye düşünüyorsun. Aldığımız paralarla ihtiyacımız olan şeyleri sağlayamıyoruz. Desteklerle birlikte kafamız daha rahat oluyor. Daha iyi odaklanıyoruz ve bu durum çok önemli. Birileri bize inanıyor. Bu süreçte de bizim kendimize inanmamız gerekiyor” diye konuştu.

HATİCE KÜBRA İLGÜN: PARİS 2024’TE SADECE ALTIN MADALYA İSTİYORUM

Milli tekvandocu Hatice Kübra İlgün ise Tokyo’ya gitmeden önce hep orada Türk bayrağıyla tur atmak istediğini anımsatarak, “Bunun hayaliyle oraya gitmiştim. Bronz madalya kazandıktan sonra da Türk bayrağını orada dalgalandırdım. Paris 2024’te sadece altın madalya istiyorum. Bunun için de sonuna kadar mücadele edeceğim” dedi.

Kendilerinden sonra gelecek genç sporculara örnek olmaları gerektiğini vurgulayan Hatice Kübra, “Orada bronz madalya aldığım için mutlu olmuştum. Desteklerini sonuna kadar hissetmiştim. Şimdi de TMOK ile anlaştıkları için çok mutluyum. Bizden sonraki nesillere de katkı sağlayacakları için mutluyum. Bizden sonraki sporculara örnek olmalıyız” diye konuştu.

HAKAN REÇBER: BAYRAĞIMIZI GÖNDERE ÇEKECEĞİZ

Milli tekvandocu Hakan Reçber, olimpiyat oyunlarına hazırlandıklarını belirterek, “Hayatımız genel olarak stresli geçiyor. Antrenmanlarımız çok yoğun. BtcTurk ailesinin bize vermiş olduğu bu destek başarıya giden yolda bize motivasyon olacaktır. Bu tür sponsorluklar oldukça önemli” şeklinde konuştu.

Milli takımın olimpiyatlarda çok başarılı olduğunu belirten milli tekvandocu, “Bunu önceki olimpiyatlarda da göstermiştik. Bu sene güreş olsun, geçen sene de tekvando da rekor kırdık. Başarılı bir ekip olarak gidiyoruz. Tokyo Olimpiyatları’nda bronz madalya kazanmıştım. İnşallah onu altına çevirmek istiyorum. Eminim ki milli takım olarak elimizden geleni yapacağız. Bayrağımızı göndere çekeceğiz inşallah” ifadelerini kullandı.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş