Medipol Sağlık Grubu, Bahreyn Kraliyet Sağlık Grubu ile iş birliği yaptı

Medipol Sağlık Grubu, Bahreyn Savunma Bakanlığı’na bağlı Bahreyn Kraliyet Sağlık Hizmetleri ile sağlıkta iş birliği anlaşması yaptı. Buna göre; Bahreyn Krallığı’nda yeni hastaneler kurulacak, çeşitli tıbbi branşlar hizmete açılacak ve tıbbi eğitim ile teknik altyapı kurulumunda ortak çalışmalar yürütülecek.

Medipol Sağlık Grubu, Bahreyn Kraliyet Sağlık Grubu ile iş birliği yaptı
Yayınlama: 06.06.2024
A+
A-

Son bir senede 153 farklı ülkeden 35 binin üzerinde hasta tedavi ettiklerini aktaran Medipol Sağlık Grubu, Bahreyn Krallığı’nın en büyük 2’nci sağlık hizmet sağlayıcısı konumunda olan Bahreyn Kraliyet Sağlık Hizmetleri ile iş birliği anlaşması gerçekleştirdi. Anlaşmanın detaylarının aktarıldığı törene Medipol Sağlık Grubu İşletme Direktörü Özer Koca, İşletme Direktör Yardımcısı Dr. Uygar Üstün, Kemik İliği Merkezi (Erişkin) / Hematoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Leylagül Kaynar, Bahreyn Kraliyet Sağlık Hizmetleri temsilcisi Tuğgeneral Dr. Sheikh Fahad bin Khalifa bin Salman Al Khalif ve Dr. Semir Ferrahoğlu katıldı.

Yapılan açıklamaya göre bu iş birliği çerçevesinde; Bahreyn Krallığı’nda yeni hastaneler kurulacak, çeşitli tıbbi branşlar hizmete açılacak ve tıbbi eğitim ile teknik altyapı kurulumunda ortak çalışmalar yürütülecek.

Medipol Sağlık Grubu, Bahreyn Kraliyet Sağlık Grubu ile iş birliği yaptı

BAHREYN’DE TEDAVİ EDİLEMEYEN HASTALAR TÜRKİYE’DE TEDAVİ EDİLECEK

İş birliği töreni sonrası Medipol Sağlık Grubu temsilcileri, Bahreyn Kraliyet Sağlık Hizmetleri tarafından Royal Golf Club’da düzenlenen etkinlikte ağırlandı. Etkinlik sonrası Kraliyet Sağlık Hizmetlerine bağlı tüm hastane ve sağlık merkezleri gezilirken; Mohammed bin Khalifa bin Salman Al Khalifa Uzmanlık Merkezi İcra Direktörü Tümgeneral Doktor Fuad Abdul Qader Saeed, merkezde bulunan en son teknolojileri ve tıbbi cihazları tanıttı. King Hamad Üniversitesi Hastanesi Komutanı Albay Doktor Şeyh Salman bin Muhammed bin Abdullah Al Khalifa, Medipol Sağlık Grubu heyetine hastanenin tıbbi bölümlerini ve Bahreyn Onkoloji Merkezini gezerken eşlik etti.

İş birliğinin öncelikli hedefleri arasında Kemik İliği Nakil Merkezi, Onkoloji ve Hematoloji ünitelerinin kurulumu, Radyasyon Onkolojisi, Onkolojik Cerrahi, Organ Nakli ve Parkinson Cerrahisi (DBS) branşlarında tıbbi deneyim paylaşımı yer alıyor. Ayrıca, Bahreyn’de tedavi edilemeyen hastalıkların Türkiye’de tedavi edilmesi de planlanıyor.

1 milyon 560 bin nüfuslu Bahreyn Krallığı’nın sağlık alanındaki ihtiyaçlarını karşılamayı amaçlayan bu iş birliğinin, iki ülke arasında sağlık sektöründe köprü olması hedeflenirken; sağlık turizminde önemli bir rol oynayacağı öngörülüyor.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş