Kolombiya’da heyelan otobüsü yuttu

Pasifik Okyanusu kıyısına yakın konumdaki Pueblo Rico’da meydana gelen toprak kayması, bir felakete yol açtı. Bir otobüsün toprak altında kaldığı heyelanda en az üç kişi öldü, ekipler toprak altında kalan 20 kişiyi arıyor.

Kolombiya’da heyelan otobüsü yuttu
Yayınlama: 05.12.2022
A+
A-

Kolombiya’nın kuzeybatısındaki Pueblo Rico bölgesinde toprak kayması felaketi meydana geldi. O esnada yolda bulunan bir motosiklet ve içinde 25 yolcunun olduğu otobüs toprak altında kaldı.

Olay yerine gelen kurtarma ekipleri, arama çalışması başlattı. Kolombiya Devlet Başkanı Gustavo Petro sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “9 kişi kurtarıldı, 3 kişi hayatını kaybetti ve muhtemelen 20 kişi toprak altında kaldı. Bu bir trajedi” ifadelerini kullandı.

Ulusal Afet Risk Yönetimi Birimi (UNGRD) ise, hayatını kaybedenler arasında 7 yaşından küçük bir çocuğun bulunduğunu söyledi.

UNGRD, La Nina fenomeninden etkilenen bölgede kitlesel hareketliliğin büyük risk oluşturduğunu belirtirken, “Yetkililerin talimatlarına uymanız ve onlarla iş birliği yapmanız önemli. Bölgede güvenlik sağlanana kadar olay yerine dönmekten kaçının” dedi.

sonbasin.com / Milliyet.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş