Kiraz Bu Yıl Cep Yakıyor

Eskişehir’de sezon sonuna doğru kiraz fiyatı 30 liraya çıkarken, bu artışın üretim azlığından kaynaklandığı belirtiliyor.

Kiraz Bu Yıl Cep Yakıyor
Yayınlama: 19.07.2022
A+
A-

Yaz aylarının vazgeçilmez meyvelerinden kirazın fiyatı sezon sonuna doğru artmaya başladı. Eskişehir ve çevresinde en kaliteli kirazın yetiştiği bilinirken, yazın ortasında kilogram fiyatı 30 lirada seyreden meyve için satıcısı, ‘bu yıl kiraz kıtlığı var fiyatlar ondan yüksek’ dedi.

Kiraz satıcısı Kazım Aslanbenzer, 30 liraya sattığı kiraz hakkında konuştu. Yaz ortasında olunmasına rağmen kirazın bu fiyatta neden seyrettiğini açıklayan Aslanbenzer, “Kirazım Bilecik’in Söğüt İlçesi’ne bağlı Küre Köyü’nden geliyor. Tezgâhta gördüğünüz ‘Napolyon’ denilen iri kirazlardan. Kiraz şu anda bitmek üzere, önceki aylarda 15-20 liraya sattım şimdi ise 30 liraya yükseldi. İstanbul’da bu kirazın aynısının kilogram fiyatı 50 liradan satılıyor. Bu farkın sebebi ise aracılar, ben kendim gidip getiriyorum ürünümü. 10-15 gün daha tezgâhta olur diye düşünüyorum. Bu sene kiraz biraz kıt” diye konuşarak fiyatların sebebini anlattı.

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.