Kılıçdaroğlu’nun Osmangazi Köprüsü ile ilgili iddialarına Bakan Uraloğlu’ndan yanıt: Rakamların hiçbiri doğru değil

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, katıldığı canlı yayında, “Osmangazi Köprüsü maliyet 1 milyar 200 milyon dolar. 7 yılda bu köprüye 4 milyar 600 milyon dolar para ödendi. 2035’e kadar ödeyeceğiz.” iddiasında bulunan CHP lideri Kılıçdaroğlu’na tepki gösterdi. Uraloğlu, “Ana muhalefet liderinin dile getirdiği rakamların hiçbiri doğru değildir. Kendisine yapıcı bir muhalefet anlayışını benimsemesini şiddetle tavsiye ediyoruz.” dedi.

Kılıçdaroğlu’nun Osmangazi Köprüsü ile ilgili iddialarına Bakan Uraloğlu’ndan yanıt: Rakamların hiçbiri doğru değil
Yayınlama: 22.07.2023
A+
A-

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Osmangazi Köprüsü maliyet 1 milyar 200 milyon dolar. 7 yılda bu köprüye 4 milyar 600 milyon dolar para ödendi. 2035’e kadar ödeyeceğiz.” şeklindeki iddiasına Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdülkadir Uraloğlu’ndan sert tepki geldi. İddiaların mesnetsiz olduğunu söyleyen Bakan Uraloğlu, “Ana muhalefet liderinin dile getirdiği rakamların hiçbiri doğru değildir. Kendisine yapıcı bir muhalefet anlayışını benimsemesini şiddetle tavsiye ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

“2035’E KADAR PARA ÖDEYECEĞİZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gün katıldığı canlı yayında Osmangazi Köprüsü ile ilgili dikkat çeken bir iddiada bulundu. Kılıçdaroğlu, “Osmangazi Köprüsü maliyet 1 milyar 200 milyon dolar. 7 yılda bu köprüye 4 milyar 600 milyon dolar para ödendi. 2035’e kadar ödeyeceğiz.” dedi.

“MESNETSİZ AÇIKLAMALAR”

Kılıçdaroğlu’nun açıklamalarına Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu’ndan sert tepki geldi. CHP liderinin iddiasının mesnetsiz olduğunu belirten Bakan Uraloğlu, Twitter hesabından yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Dün bir televizyonda canlı yayın konuğu olan Ülkemizin Ana Muhalefet Partisi Lideri, Bakanlığımız sorumluluğunda bulunan “Osmangazi Köprüsü”ne ilişkin mesnetsiz açıklamalarda bulunmuştur. Türkiye Yüzyılı’na yakışan birbirinden görkemli ulaşım projelerini sürekli çirkin siyaset anlayışına meze yapmaya çalışan yaklaşımları ve yalan siyasetindeki bu ısrarı üzerine, bize de kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi sorumluluğumuz çerçevesinde açıklama yapma gereği doğmuştur..

“KILIÇDAROĞLU’NUN DİLE GETİRDİĞİ RAKAMLARIN HİÇBİRİ DOĞRU DEĞİLDİR”

Öncelikle belirtmeliyiz ki, ana muhalefet liderinin dile getirdiği rakamların hiçbiri doğru değildir. “Büyük ve Güçlü Türkiye”nin inşasında pay sahibi olan projelerimizi ve Türkiye’nin daha da büyümesi için hayata geçirdiğimiz bütün yatırımlarımızı 2023 hedeflerimiz ve 2053 vizyonumuz doğrultusunda gerçekleştirdiğimizi aziz milletimizin bilmesini istiyoruz..

“YAPICI MUHALEFET ANLAYIŞINI BENİMSEMESİNİ TAVSİYE EDİYORUZ”

Son seçimde Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın zaferi neticesi yaşadıkları buhran ve uğradıkları hezimet sonrası parti olarak içine düştükleri durum yeterince vahimken ve parti içi muhalefet ile boğuştukları alenen ortada iken bu yaptıkları suni gündem oluşturma stratejisi, akıntıya kürek çekmek gibi beyhude bir yaklaşımdır. Kendisine en kısa sürede yapıcı, milletimizin gelişimine katkı sağlayacak bir muhalefet anlayışını benimsemesini şiddetle tavsiye ediyoruz. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak; kendisi gibi nice torun sahibi dedelerin, evlat sahibi ana babaların kavuşmasına vesile olan Osmangazi Köprüsü benzeri daha nice mega proje ve hizmet ile ülkemizi kalkındırmaya devam edeceğiz.”

Kılıçdaroğlu'nun Osmangazi Köprüsü ile ilgili iddialarına Bakan Uraloğlu'ndan yanıt: Rakamların hiçbiri doğru değil

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş