Kılıçdaroğlu’na 1 oyu kimin verdiğini yana döne arayan köylüler sonuca ulaştı

ŞUHUT İLÇESİNE BAĞLI KULAK KÖYÜ CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNDE KULLANILAN 121 OYUN 119’U CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’A, 1 OY KILIÇDAROĞLU’NA ÇIKARKEN 1 OY İSE GEÇERSİZ SAYILDI.

Kılıçdaroğlu’na 1 oyu kimin verdiğini yana döne arayan köylüler sonuca ulaştı
Yayınlama: 05.06.2023
A+
A-

Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimlerinde Afyonkarahisar’daki 121 seçmenli köyde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 119 oy çıkarken, Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’na ise 1 oy çıktı. 1 oyunda geçersiz sayıldığı seçimde köylüler Kılıçdaroğlu’na 1 oyu kimin verdiğini yana döne ararken sonunda tek bir sonuçta birleştiler.

Şuhut ilçesine bağlı Kulak Köyü Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kullanılan 121 oyun 119’u Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, 1 oy Kılıçdaroğlu’na çıkarken 1 oy ise geçersiz sayıldı. Seçimlerin ardından Kılıçdaroğlu’na kimi oy verdiğini merak den ve yana döne arayan köylüler sonunda oyun yanlış kullandığı konusunda hem fikir oldu. Köy sakinleri oy vereni çok merak ettiklerini kaydederek, yaptıkları araştırmalarda ise oyun yaşlı bir vatandaş tarafından yanlışlıkla kullanıldığı sonucuna vardı.

Kulak Köyü Muhtarı Kadir Aydoğan ise yönetimden ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çok memnun olduklarını ifade ederek, “Bu yüzden de vatandaşlarımız gereğini yapıp, desteklerini fazlası ile gösterdiler” dedi.

Kılıçdaroğlu’na 1 oyu kimin verdiğini yana döne arayan köylüler sonuca ulaştı
sonbasin.com / İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş