Kamu yararına çalışma yeniden başladı

ESKİŞEHİR’DE, COVİD-19 TEDBİRLERİ ÇERÇEVESİNDE ARA VERİLEN YÜKÜMLÜLERİN KAMU YARARINA ÜCRETSİZ ÇALIŞMALARI YENİDEN BAŞLATILDI.

Kamu yararına çalışma yeniden başladı
Yayınlama: 04.09.2023
A+
A-

Eskişehir’de, Covid-19 tedbirleri çerçevesinde ara verilen yükümlülerin kamu yararına ücretsiz çalışmaları yeniden başlatıldı.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğü tarafından alınan karar ile yükümlülerin kamu yararına ücretsiz çalışmalarına Covid-19 tedbirleri çerçevesinde ara verilmişti. 31 Temmuz’da yükümlülerin izin sürelerinin sona ermesi ile uygulama yeniden başlatıldı. Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı Denetimli Serbestlik Müdürlüğünün kamu kurumlarıyla yapmış olduğu işbirliği protokolü çerçevesinde; yükümlüler ücretsiz olarak kamu kurumu veya kamu yararına hizmet veren bir kuruluşta, kurumun yürütmekte olduğu hizmete yardımcı işlerde çalışabilecek.

Kamu yararına ücretsiz çalışma yükümlülüğü; toplumsal katılım ile yükümlünün iyileştirilmesini, belirli saatler içinde çalışma kavramının yerleştirilmesini ve kamu düzeninin korunmasını sağlıyor. Kamuya yararlı bir işte ücretsiz çalıştırma yükümlülüğü ile yükümlünün kurallara uyma becerisini geliştirmesi, başkalarının haklarına saygı göstermesi, zamanı planlaması, bir meslek edinerek kendi işini kurması veya bir iş edinmesi hedefleniyor.

Kazanım elde ediyorlar

Uygulamanın yeniden başlaması ile ilgili değerlendirmede bulunan Eskişehir Cumhuriyet Başsavcısı Ali Yeldan, yükümlülerinin kamuya yararlı işlerde çalıştırılmasının tekrar suç işleme oranlarını azalttığını belirterek, “Yükümlülerimiz kamuya yararlı işlerde çalışarak çeşitli beceri ve kazanımlar ediniyorlar. Cezalarını kamuya yararlı işler yaparak geçiren yükümlüler aynı zamanda önemli bir işgücü oluşturmaktalar” diye konuştu.

Kamu yararına çalışma yeniden başladı
sonbasin.com / İHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş