Jim Carrey, Twitter’a veda eden ünlüler kervanına katıldı

Dünyaca ünlü komedyen ve oyuncu Jim Carrey, oyunculuk kariyerini bırakıp emekli olacağını açıklamıştı. Carrey, son olarak Twitter’ı terk eden ünlü isimler arasına katıldı. Twitter’ı satın almasının ardından insan hakları birimi üyeleri de dahil olmak üzere Twitter’daki toplu işten çıkarmalar yapacağını duyuran Elon Musk’ın bu hamlesi üzerine pek çok ünlü isim Twitter hesabını sildiğini duyurmuştu.

Jim Carrey, Twitter’a veda eden ünlüler kervanına katıldı
Yayınlama: 30.11.2022
A+
A-

Teknoloji dünyasını bir süredir meşgul eden Elon Musk’ın Twitter hamlesi geçtiğimiz aylarda tamamlandı. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, şirketlerine bir yenisini daha ekleyerek Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı. Twitter’da toplu işten çıkarmalar yapacağını duyuran Elon Musk tepkilere yol açtı. Bazı ünlüler, dünyanın en zengin insanının bu satın alma işlemine tepki göstererek artık Twitter kullanmayacağını açıkladı.

Son olarak Jim Carrey de Twitter’ı terk eden ünlü isimler arasına katıldı. Oyuncu, Twitter hesabını silme nedeni olarak doğrudan Elon Musk’ı işaret etmedi ve nedenini açıklamadı. Carrey yaptığı açıklamada “Twitter’dan ayrılıyorum ama arkadaşım Jimmy Hayward ile yaptığım kısa animasyonu paylaşmak istedim” dedi.Jim Carrey, Twitter'a veda eden ünlüler kervanına katıldı

“EMEKLİ OLUYORUM”

Carrey, katıldığı bir röportaj esnasında gelecekte bir proje ile ilgilenip ilgilenmediği sorulduğunda “Emekli oluyorum” dedi. 60 yaşındaki oyuncu, muhabirin şaşkınlığı karşısında “Oldukça ciddiyim” açıklamasında bulunmuştu.

AÇIK KAPI BIRAKTI

Komedyen, “Eğer melekler bana altın mürekkeple yazılmış bir senaryo getirirse ve bu hikaye insanlar için önemli olacaksa tekrar bu yola girebilirim” diyerek tamamen oyunculuğunu bırakmadığını söylese de ara verme konusunda kararlı olduğunu belirtti.

“Yeterince yaptım” diyerek konuşmasını tamamlayan oyuncu, geçtiğimiz günlerde Will Smith’in tokat hadisesinin ardından Smith’i alkışlayan seyirciler için “Hollywood dediğiniz omurgasız bir grup insan” ifadesini kullanmıştı.

İLK NFT’SİNİ PİYASAYA ÇIKARDI

Amerikalı komedyen haziran ayında ilk NFT’sini piyasaya çıkardığını duyurmuştu. Sanatçının ‘Sunshower’ (Güneş Banyosu) isimli dijital eserinde kendi sesi ve yaratıcı bakış açısı yer alıyor. 60 yaşındaki sanatçının ilk diijital eserinde kendi sesinin yanı sıra yaratıcı fikirleri ve bakış açısı kullanıldı.

Yapılan basın açıklamasında sanatçının eseri için, “Sunshower, sanatçı tarafından yazılan, seslendirilen renkli ve anismasyonlu bir NFT” tanımlaması yapıldı.

 

sonbasin.com / Milliyet.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş