İsrail’in ABD Büyükelçiliği önünde kendini ateşe veren kişinin durumu kritik

ABD’nin Washington eyaletinde dün İsrail Büyükelçiliği önünde kendini ateşe veren kişinin sağlık durumunun kritik olduğu açıklandı. Washington Polisi, ABD Gizli Servisi ile birlikte olayı incelediklerini duyurdu.

İsrail’in ABD Büyükelçiliği önünde kendini ateşe veren kişinin durumu kritik
Yayınlama: 26.02.2024
A+
A-

 

ABD’nin başkenti Washington’da bir kişi İsrail Büyükelçiliği önünde kendisini ateşe verdi. Washington polisi, kendisini ateşe veren kişinin sağlık durumunun kritik olduğunu belirterek, “MPD International Drive, NW, 3500 bloğuna saat 13:00 sularında, bir kişinin bloktaki bir elçiliğin önünde kendini ateşe vermesinin ardından Birleşik Devletler Gizli Servisine yardım etmek için müdahale etmiştir. Yetişkin bir erkek DC İtfaiyesi ve EMS tarafından durumu kritik olarak yerel bir hastaneye nakledilmiştir. MPD olayı araştırmak üzere USSS (Birleşik Devletler Gizli Servisi) ve ATF ile birlikte çalışmaktadır. MPD’nin Patlayıcı Madde İmha (EOD) ekibi de şahısla bağlantılı olabilecek şüpheli bir araçla ilgili olarak olay yerine talep edilmiştir. Bu olay şu anda aktif bir soruşturma olarak devam etmektedir” dedi.

 

ABD medyasında yer alan haberlere göre, kendini ateşe veren kişinin ABD Hava Kuvvetleri’nde görevli olduğu ifade edildi.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş