Isparta’da yeni doğum yapan kedi, 4 ayağı kesilerek öldürüldü

Isparta’da kısa süre önce 3 yavru dünyaya getiren Minnoş isimli kedi, öldürülmüş ve 4 ayağı da kesilmiş halde bulundu. Mahallede oturan Sultan Alkan, “Bunu yapanın bulunmasını istiyoruz, aramızda geziyor, cezalarını çeksinler. Bunu yapan insan değil. Yavruları kaldı, annesi emziriyordu. Bunu profesyonelce yapıyorlar. Kedi büyüsü yapıyorlarmış.”

Isparta’da yeni doğum yapan kedi, 4 ayağı kesilerek öldürüldü
Yayınlama: 26.05.2023
A+
A-

Eğirdir ilçesi Menderes Mahallesi’nde vatandaşlar, kısa süre önce 3 yavru dünyaya getiren besledikleri ‘Minnoş’ adlı kediyi, 23 Mayıs’ta öldürülmüş halde buldu. Kedinin 4 ayağının da kesildiği anlaşıldı.

“KEDİ BÜYÜSÜ YAPIYORLARMIŞ”

Mahallede oturan Sultan Alkan, “Minnoş isimli sokakta baktığımız Kedi, 3 gün önce kaybolmuştu. 4 patisi kesilmiş halde bulduk. Daha önce de kedilerimiz gidiyordu ama son olaydan sonra bunun öyle olmadığını anladık. Bunu yapanın bulunmasını istiyoruz, aramızda geziyor, cezalarını çeksinler. Bunu yapan insan değil. Yavruları kaldı, annesi emziriyordu. Bunu profesyonelce yapıyorlar. Kedi büyüsü yapıyorlarmış. Bizim sesimizi duysunlar. Bunlar, sokak hayvanı. Bizden bir şey beklemiyor. Hayvanları sevdiğimiz için besliyoruz. Bize yardımcı olsunlar” dedi.

Isparta'da yeni doğum yapan kedi, 4 ayağı kesilerek öldürüldü

“BİR HAYVANIN DÖRT AYAĞI KESİLİR Mİ”

Sultan Alkan’ın kızı Hilal Asya Alkan da “Pazartesi günü sokakta baktığımız kedi kayboldu, salı günü burada 4 ayağının kesilmiş, öldüğünü gördüm, şok olduk. Beslediğimiz bir kediydi. Böyle bir şeyi bir insan nasıl yapabilir? Yavruları var, ağlıyorlar. Yavrularına da biz bakıyoruz, onları sahiplendirmeyi düşünüyorum. İnsanlar kötü. Bunu kediye yapan insan değildir. Kim yaptıysa bulunsun istiyorum” diye konuştu.

İnci Işık ise “Kedilerimiz, köpeklerimiz var, elimizden geldiği kadar korumak istiyoruz. Bu vahşete çok üzüldük. Korkunç bir şey. Bir hayvanın 4 ayağı kesilir mi? Hayvanlara hayvan diyemiyorum. Bunu yapan aramızda dolaşıyor. Hayvan seni zorlamıyor, istersen yem verirsin, istersen vermezsin. İnşallah bunu yapan bulunur” dedi.

sonbasin.com / haberler.com

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş