İHH, deprem bölgesine 756 kişilik arama kurtarma ekibi yönlendirdi

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli olarak yaşanan 7,7 büyüklüğünde deprem sonrasında İHH İnsani Yardım Vakfı acil yardım çalışması başlattı. Bu kapsamda 51 ilden 756 kişilik arama kurtarma ekibi depremden etkilenen illere yönlendirildi

İHH, deprem bölgesine 756 kişilik arama kurtarma ekibi yönlendirdi
Yayınlama: 06.02.2023
A+
A-

Çalışmalar kapsamında, 51 ilden 756 kişilik arama kurtarma ekibi bölgeye yönlendirildi. Ayrıca, bir mobil aşevi İstanbul’dan afet bölgesine doğru yola çıkarken, Kilis’ten de gıda ürünlerinin yer aldığı kumanyalar bölgeye gönderildi. 

İHH ACİL YARDIM ÇALIŞMASI BAŞLATTI

İHH İnsani Yardım Vakfı da depremin hemen ardından acil yardım çalışmaları için harekete geçti. Bu kapsamda 51 ilden 756 kişilik arama kurtarma ekibi depremden etkilenen illere yönlendirildi. Öte yandan bir mobil aşevi İstanbul’dan bölgeye doğru yola çıktı. Ayrıca Kilis’te hazırlanan gıda kumanyaları da depremden etkilenen vatandaşlara ulaştırılmak üzere deprem bölgelerine sevk edildi.

İHH, deprem bölgesine 756 kişilik arama kurtarma ekibi yönlendirdi

20 BİN ÇORBA VE 40 BİN EKMEK DAĞITILACAK

Ekipler tarafından yardım çalışmaları kapsamında Kilis’te 7 bin 600 kişiye çorba ikram edildi. Gün sonuna kadar 20 bin kişiye çorba dağıtılması hedefleniyor. Ayrıca, Suriye’nin Azez kentinde faaliyet gösteren ve İHH tarafından un desteği verilen bir fırın da depremden etkilenenlere ulaştırılması amacıyla 40 bin ekmek üretti. Üretilen ekmekler, İHH ekiplerince Suriye’den alınarak deprem bölgelerinde dağıtılacak.

İHTİYAÇ LİSTESİ AÇIKLANDI

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından deprem bölgelerinde acil ihtiyaç duyulan malzemeler şu şekilde sıralandı: Battaniye, çadır, ekmek, su, yağmurluk, mat, elektrikli ısıtıcı, konserve hazır gıda, soğuk sandviç, meyve suyu, ışıldak, bebek bezi, hijyen malzemeleri, mont, bot, enerji verici gıdalar, (çikolata,kek gibi)

Bölgeye yönelik yardım çalışmaları AFAD koordinesinde gerçekleştiriliyor.

sonbasin.com / DHA

REKLAM ALANI
Bir Yorum Yazın

Ziyaretçi Yorumları - 0 Yorum

Henüz yorum yapılmamış.

betnis giriş
betnis
yakabet giriş